Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem core 2 duo

Potřebeju poradit:chci si koupit nový počítač(by měl být hlavně na hry) a nevim jestli si mám koupit intel core 2 duo,amd 64 nebo amd x2,co je výhodnější?nejsou amd zastaralé proti core 2?
díky

vo vsetkych testoch poraza core 2 duo amd ale co cena? najlacnejsie core 2 duo sa vyrovna vykonom o polovicku lacnejsi amd posilene pretaktovanim cize v sucasnej dobe je pre mna jasna volba stale amd.
-amd je lacnejsie cca o 50% pri rovnakom vykone (pozor tyka sa to asi len najslabsej verzie core 2 duo na tie vyssie taktovane uz amed nema odpoved)
-vacsi vyber dosiek a vyladene chipsety a systemy
-narast vykonu v core duo pri hrach je zanedbatelny (100fps oproti 115...to ti je naco?)
-existuje hranica kde nezalezi na vykone procesora ale na vykone grafickej karty cize tam ti intel proti amd nepomoze
-pokial cena core 2 duo nepoklesne na rozumnu uroven nevidim zatial dovod vrazat pri stavbe hracskeho pc donho tolke peniaze

Blbost.Core 2 Duo E6300 máš za cenu kolem 5000Kč(nevim kolik sk) a výkonově srovnatelný 4600+ je o několik tisíc dražší.Po nataktování je z E6300 bomba,výkonnější než FX-62.
Jediný problém jsou ty desky,ale já beru desku s P965 od gigabytu a ty jsou na OC super!
:?: amd je lacnejsie cca o 50% pri rovnakom vykone :?::?: narast vykonu v core duo pri hrach je zanedbatelny :?: Takovy kraviny 3-[

za prve spominal som pretaktovaneho athlona nie v default nastavenie
za druhe dosky pre socket 939 su ovela lacnejsie a vo vacsom vybere ako dosky pre core 2 duo co v konecnom dosledku spravi v pohode tych az tych 50% (doska+procesor)
za tretie core 2 duo je nova technologia a nema vychytane vsetky muchy ale toto ej hypoteticky problem
za stvrte si treba pozriet testy hier kde je jasne vidiet odkial uz nezalezi na vykone procesora ale na vykone grafickej karty.

Core2duo je naozaj konecne podarena rada od intelu, aj co sa tyka vykonu a aj co sa tyka spotreby (a teda generovania tepla).
Otazka je zatial len cena, a to ze ktore hry/ovladace uz vyuzivaju obe jadra.
Ak clovek berie do uvahy cenu, a povedzme najnizsi core2duo E6300, za ca. 200€ s DPH, cenovo porovnatelne by bolo povedzme Athlon X2 4200+ (ca 180€) az 4600+ (ca.240€), neviem kolko stoji motherboard pre jeden a druhy CPU.
Benchmarky napr tu printarticle.aspx, E6300 je vacsinou niekde na urovni X2 4200+ az 4600+, takze cenovo je to plusminus vyrovnane.

Ja osobne by som sa obzeral dnes uz po core2duo (ptz. je v niektorych aj hernych benchmarkoch mierne vyssie ako porovnatelne athlony), a s nejakou slusnou doskou (napr gigabyte by som veril, maju celkom slusne dosky pre coreduo, aj nejake dosky so spec. kondikmi ktore maju vydrzat 5x viac ako bezne kondiky)...
Ak financie dovolia tak cim vyssi core2duo tym lepsie, na vyssie modely zatial athlon moc nema odpoved (co sa tyka vykonu a spotreby), alebo si pockat kym AMD vyjde s niecim konkurencieschopnym a klesnu ceny...

... este by som doplnil ze ak sa ma jednat o herny PC, tak zavisi aj od grafiky, resp. od financii ktore su vyclenene na CPU+grafiku, u herneho PC nema vyznam kupit superrychly CPU ak neostanu potom peniaze na slusnu grafiku (grafika by nestihala a core2duo by sa cely cas len flakal), t.j. ak je k dispozicii malo financii, volil by som (ak to ma byt herny a lacny PC, co je samozrejme nesplnitelny paradox :-)) radsej lacny jednojadrovy athlon, a usetrene peniaze pouzil na nakup lepsej grafiky.
Ak to ma byt PC prevazne na narocne vypoctove operacie (napr. kodovanie filmov apod.) tak potom ten core2duo a grafika moze byt slabsia...

Investice do budoucna je barák, kus půdy nebo nějaká jiná hmotná věc. Počítač je spotřební věc a mimořádně rychle vyhozené prachy. Nepočítej s tím že za rok nebo dva si tam strčíš jiné duo, budou zas jiné patice, procesory a revize desek. Šunt bude každý počítač po 2-3 letech ať má procesor od kohokoliv.

Jinak aktuálně kdybych kupoval tak beru intela a duo.