Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Problém s PC - Při zapnutí PC mi HDD pípá (asi 22x a potom přestane)

Zdravím všechny,
mám problém s PC. Dneska mi došly nové komponenty, tak jsem se rozhodl, že udělám přestavbu svého pc. Základní desku (MSI Z77A-G43 - Intel Z77) jsem měl již koupenou a dnes mi došel hdd (HDD Seagate Barracuda 7200.12, 3,5" SATA III, 16MB - 500GB) a procesor (CPU Intel Core i5-3570 (3,4 GHz, 6MB, LGA 1155) BOX). Moje ramky (RAM Patriot 2x4GB DDR3 1333MHz CL9). A zdroj mám ATX zdroj 750W , InterTech FP. Při předělávání a montování do pc skříně jsem všechno 10x kontroloval. Při zapnutí PC mi HDD pípá (asi 22x a potom přestane). Obraz se vůbec nezapne(grafika-Gigabyte GTX560 1GB DDR5 GV-N56GOC-1GI). Nevím co tam je špatně. Děkuji za pomoc
Změna předmětu, původně: Problém s PC (Kráťa)

Minimální konfigurace na stole při zachování ochrany před elektrostatickým polem!
To jest:
- deska s namontovaným CPU + jedním paměťovým modulem + případně GK, pokud není něco někde integrováno.
- monitor, klávesnice.

Doufám, že CPU jste namontoval řádně a nejdříve se koukl do manuálu desky na orientaci "zlatého trojúhelníku"! A pochopitelně neošmatával ani piny v patici na desce, ani plošky na CPU! Montáž chladiče snad také s rozumem a teplovodivá pasta tam, kam patří, tj. rozhodně ne do patice!!

"ATX zdroj 750W , InterTech FP" - co to je?!

Dle CPU supportu
http://www.msi.com/product/mb/Z77A-G43.html#/?div= CPUSupport
Pro tvůj CPU mainboard vyžaduje BIOS verze 2.3 a novější. Je možné, že na nové desce je od výrobce BIOS jen ve verzi 2.0 a proto ti to s tvým Ivy Bridge CPU nefunguje, což se s těmito CPU stává. Zkus si někde půjčit Sandy Bridge CPU a pokud to s ním naběhne, tak zaktualizuj BIOS na poslední verzi (v tuto chvíli 2.4) a pak zkus opět ten svůj CPU.

Viděl bych to na zdroj, pokud ty pazvuky opravdu vydává disk, je to IMHO neustálý pokus o roztočení.

edit: s ohledem na sračkovost zdroje (a tazatelovu ignoraci rad výše) je ještě varianta, že deska má někde šlus (špatně umístěný distanční šroubek?) a idiotský zdroj se opakovaně zkouší zapnout do zkratu.