Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem WIN98SE a DMA

nejde mi zapnout DMA u HDD, po restartu se vždy vypne. chipset Intel 845GV - poslední drivery tam jsou. Pokud nainstaluji akcelátor, tak WIni už nenaběhnou.

ZD DFI g4v621-b

Itel 2.26 Prescot

512RAM

160GB ATA SEAGATE 8M - na IDE 1- master

LG -h10n - IDE2- Master

strašně pomalu zálohuji čistý systém WIN98 ,jak ACRONISEM, tak Paragonem,cca 30min,na tom samém PCjsou ještě XP a tam to maká za 4min. Na jiných PC s WIN98 ...starších jde zap DMA. a není problém.... taky 4min. Tak jsem to chtěl zapnout a nejde to.??

nemůže být opravdu problém v procesoru? MB je relativně starší pro procesory :
viz. manual

PROCESSOR
• Intel® Pentium® 4 (Prescott and Northwood) processor up
to 3.2GHz+
- Intel Hyper-Threading Technology
- FSB: 533MHz
• Intel® Celeron® processor
- 400MHz system data bus (0.9μ)

a tady jsem se dočetl :

První "prescottové" Celerony jsou určeny pro patici Socket 478, používají 533MHz frekvenci sběrnice (quad pumped, takže skutečná frekvence je 133MHz). Pro odlišení od starších Celeronů jsou označovány písmenem D (Celeron D). Poznáte je také podle 533MHz sběrnice, i když nebudou označeny D-éčkem.

Vzhledem k novému jádru, nemusí některé starší základní desky tyto procesory podporovat, přinejmenším bude vyžadován update BIOSu.

ale ten je starý pět měsíců, tak nevím:-(

A aky mas presne CPU? :-) To sa da najlepsie zistit tym ze si v CPUMSR alebo v tej intel utilite pozries model (to bude nabeton 6), type, stepping a napises to sem, alebo si najdes datasheet sam.

P.S. ak si tam dal prescott co potrebuje 800MHz FSB tak ten ti korektne nepojde...