Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem USB radic pro starsi PC

Muzete mi nekdo doporucit nejaky USB radic, který by slapal i na PC, kde nejsou standardne zadne USB porty a pro pripojeni mysi pouziva jeste konektor DIN, to jen tak pro obrazek o stari PC :-) .
Udajne u starsich PC je prave problem s funkcnosti USB radice. Jedná se o pomerne starsi kousek s celeronem, který jede pod Win98.

Jako zcela bezproblémové se mi nejen u starších PC osvědčily USB řadiče s chipem NEC. Je to samozřejmě závislé na mainboardu, ale třeba u řadiče s chipem VIA se mi stalo, že se mašina vůbec nerozběhla...

Tiez si myslim ze na tej doske mas USB, len ho treba vyviest kablikom, co to je presne za dosku?
Inac ak chces silou mocou kupovat extra radic do PCI tak odporucam radsej tiez chip Nec, vyhni sa USB radicom s chipom VIA.

P.S. DIN mozes mat tak pre klavesnicu, na mys sa pouzival kedysi velmi davno seriovy port (ale uz nie v dobe celeronov), alebo potom mini-DIN tak ako dnes (PS2).

Tak to som neskumal ale poradna u bratov je plna problemov s VIA USB kartami, sa mi nechce verit ze to bolo len s intelmi. On tam bol myslim problem s tymi VIA ovladacmi co k tomu davali, ze sa nainstalovali a sucasne sa nenainstalovali, alebo co, pisalo sa o tom kdesi na inete. :-D S Nec chipmi by to nemalo nastavat.

To je dobra pripominka s tim vyvodem, zkusim mrknout na desku jestli tam ten vyvod na usb je. Kazdopadne pokud ano, tak ale netusim jestli se da bezne tento kablik i s konektorem na USB zakoupit a navic bez manualu k desce se pro zapojeni toho usb neobejdu, coz sehnat bude asi problem. Pochybuju, ze bude znaceni u konektoru na desce.
Co se tyce toho konektoru pro mys tak jsem to popletl, je pripojena pres seriovy port. Tak me napada existuje vubec redukce pro pripojeni mysi s konektorem PS2 na seriovy port?

To může být snad jen tomato/matsonic (ještě slot 1)a na desce to vyvedený má ale je to sťáplé dohromady s konektorem na ps2 a myslím infra a výrobce nutil dokoupit "kit" krabičku s vývody dozadu. usb se z toho vyvést dá tak že se opatrně změří kde je vyvedeno +5voltů a kde je -5voltů tím se určí která půlka konektoru jsou usb aj jejich vývody.

Koukám, že jsem pěkná trubka. Je to pár dní, co jsem musel vykopat z PC řadič 3+1 s VIA čipsetem (dva roky sloužil dobře, ovšem poslední dobou začal v tichosti mršit přenesená data) a koupil jsem místo něj 4+1 NEC. A teď koukám na tom tvém odkazu, že je i verze 3+2. Jak ta by se mi hodila. Od interní čtečky mám totiž jeden ze dvou kabelů připojenej přes záslepku venkem. No jo, mělo mě to napadnout, že dělaj i tuhle variantu. Ale co, nic tak hroznýho se neděje. Doteď jsem byl spokojenej. :)
Mimochodem ta NEC přenáší na stejném PC data o 25% pomaleji než VIA. Ale hlavně že spolehlivě.

P.S. Koukám ale, že ta z odkazu zřejmě potřebuje posílit napájení přímo ze zdroje. Ale asi záleží na typu a množství současně připojených zařízení.