Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Fotoaparát, výdrž na baterky.

Otázka neznalého. Po konzultaci s touto poradnou jsem si nedávno koupil levný foťák. Svůj první digitál.
Je to Canon Ixus 115 HS.
Podle popisu má zvládnout na 1 nabití buď několik set fotek nebo video cca 10 min.

Je normální, aby teď po 2 měsících provozu, po 30 fotkách a 1 x 1min video se vypnul?

Takovéhle akumulátory k foťákům nakupuju už zásadně na ebay, např. http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_nkw=Batt ery%20For%20Canon%20NB-4L%20Lithium-Ion&_sop=15&_c lu=2&_fcid=56&_localstpos&_stpos&gbr=1

Pak každá baterka vyjde na cca 60Kč, a fungujou normálně, aspoň mě, riziko tam zřejmě nějaké je, ale nakupuju jen u top sellerů a zatím všecko bez problémů, obvykle do deseti až dvanácti dnů doma.

Nějakým cenám na Alze typu 999,-Kč se směju.

1. Na ebay se nakupuje/plati pomoci tzv. Paypal. To je bezpecny zpusob placeni, kde navic i pripadne do cca 45 dnu od zaplaceni lze pozadovat penize zpet pri nedodani zbozi, poda se tzv. Dispute.
Na internetu je milion navodu jak si zaridit paypal, staci ucet v Kc s povolenim platby pres internet, nektere banky davaji misto karty jen "cislo", ne fyzickou kartu. Mam i pocit ze ucet u Paypalu se dnes uz da plnit i slozenkama.

2. na tom odkaze vidis vpravo nekdy u zbozi a prodejce napsano Top-rated seller - to jsou dlouhodobe spolehlivi prodejci, coz znamena hlavne, ze to nejsou podvodnici, ale neznamena to nutne ze prodavaji jen kvalitni zbozi. Muzu rict, ze kdyz mi nejake zbozi neprislo, tak to nikdy nebylo od top-sellera, a vzdycky mi prodejce po vyzve mailem vratil penize zpet na Paypal ucet sam do druheho dne. Pokud to neni rovnou podvodnik, tak kazdy i zacinajici prodejce se desne boji spatneho hodnoceni.