Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nelze navazat WiFi spojeni

Ahoj,
pod vlivem dobrych rad tu na poradne jsem si zakoupil wireless router Asus WL-500gPremium a do pocitace wireless sitovku WL-138ge. Prusvih je, ze se mi nedari zprovoznit wireless propojeni.

Postupuju takto:
1. Vypnu a zapnu router
2. pripojim kabelem k PC
3. v IE vlezu na 192.168.1.1, privita me nastavovaci stranka routeru
4. Spustim Quick Setup
5. Proklikam az k nastaveni SSID (neco zadam), Security Level (WEP-128bits), Passphrase (zadam slovo a on si vygeneruje wep)
6. Finish, Save and Restart - po dvaceti vterinach je hotovo.
7. Odpojim ethernet kabel

8. Vpravo v systray mam asusackou ikonku od sitovky
9. Vyberu "wireless settings", pres "Survey" si najdu svou sit - zobrazi se promptne, korektne, vcetne typu zajisteni (WEP).
10. Zazada si to encryption settings, zadam onen wep klic
11. Chvili to premysli, pak se to samo zavre... a wireless pripojeni stale nefunguje.

Typ klice (Wep)a jeho silu (128bit) pritom zadavam urcite spravne. A nejaka komunikace taky musi probihat, kdyz je AP nalezen v pohode. Ale ta autentikace mi proste nejde.
Jen jednou jedinkrat (a doted si nejsem vedom, ze bych udelal neco jinak) bylo spojeni navazano a kvalita signalu byla vynikajici (pres 90procent, aby taky ne, kdyz AP a sitovka aktualne sdili jednu mistnost).
V seznamu dostupnych AP je ten muj jeden jediny, takze nejake zahlceni asi taky nehrozi.

Napada vas, kde je chyba? Co mam proverit? Diky moc!

EDIT: koukám, že jsem si nedal reload a odpovídal tak zbytečně: :-/

Kde je chyba? To vám povím. V prvé řadě byste to měl zkusit bez zabezpečení, abychom nehledali chybu jinde, než by mohla být. Takže Authentication Method: Open System, WEP Encryption: None. Pokud se to rozeběhne, pak můžete první krok v zabezpečení udělat na základě akceptování pouze některých MAC adres (Access Control) a v dalším kroku se můžeme vrhnout na to šifrování (doporučuji WPA, WEP prolomí i Pepíček od sousedů).

----

Takže ve světle vaší odpovědi, kterou jsem nezaregistroval: Nemáte náhodou Access Control nastaven na Accept?

A nemáte v nastavení bezdrátového připojení (na PC) nastaveny pro TCP/IP nějaké nesmyslné adresy? Start/nastavení/síťová připojení/připojení k bezdrátové síti-vlastnosti/vybrat TCP/IP-vlastnosti a tam by mělo být vše "získat automaticky". Kdybyste dle mého popisu neuspěl, napište.

Další pokus, který stojí za vyzkoušení, je deaktivovat ovládací software od bezdrátové karty a pokusis se připojit pomocí prostředků Windows (nejlépe pokud máte windows se service packem 2).

ano, na obou zalozkach mam vse nastaveno na automatic.

Muze ten wireless access point pracovat "sam o sobe"? Neni to treba podmineno aspon jednim pripojenym kabelem do jeho switche?
Aktualne mam v tom routeru pripojeny na WAN kabel od Netboxu a ze sitovky pocitace kabel do toho switche co je soucasti toho Asusu.

Wireless testuju tak, ze vzdy odpojim kabel z toho switche a roli by mela prevzit ta WiFi sitovka. Jeste koukam pro jistotu do Control Panelu - vse OK, zadny konflikt. Drivery jsem zkousel original, ted tam mam posledni stahnute z netu.

Koukam jeste do ovladace pro tu sitovku, ma tam dost moznosti nastaveni. Afterburner je vypnuty (na AP tez). Jeste jsem zkusil prehodit polozku "Rezim kompatibility AP" z defaultniho "Vyssi vykon" na "Sirsi kompatibilita". Ovsem bez vysledku...

Nikoliv, funkce AP není nikterak podmíněna připojeným PC přes kabel. Dokonce na to zkoušení ani nemusíte kabel odpojovat, Windows mohou být současně připojena přes více rozhraní.

Co s váma? Napadá mě, že byste udělal screensave (pokud víte jak) nastavení položky Wireless a Advanced v routeru a vložil to pak sem na poradnu, abychom se na to mohli podívat. Učinit tak můžete např. za pomoci služby na img383.imageshack.us.

Pořád ale ještě může být celý problém na straně PC, nikoliv routeru. Nemáte možnost zkusit jiné zařízení (např. souseda?), zda se k vaší aktuálně nezabezpečené síti dokáže připojit?

Tak ani uplne cista instalace nepomohla::)
Nainstaloval jsem XPpro SP2, drivery k desce a ke vsemu, aby v ovladacich panelech nebyly vykricniky, a pak jsem zkusil nekolik testu. Vsechno se chova uplne stejne, jako predtim.
To je pech tohleto.
Pro uplnost dodam svou hw sestavu, ale tam nevim, co by bylo spatne... Gigabyte 865PE, Celeron D 2,2GHz, 1GB RAM, R9600pro, sitovka na desce (Marvell).
S tim PC nebyl nikdy jediny problem.

ovsem ted jsem se podival na czechcomputer na diskuze k tehle sitove karte a nejsem zdaleka sam, kdo ma s tou kartou potize! Jsou tam i pritom taci, co maji stejny router a presne stejne trable. Ja se na to.....
Zkusim nejaky update firmware nebo neco takoveho. BIOS v pocitaci, snad i ten router... uvidime. Sitovka za 1400... Hnus. Nenavidim Asus3-[

Bacha pri Flash novym firmware, nejlepe restartovat comp a potom udelat flash, doporucuji po flash nic nerozpojovat ani neukoncovat, dokud nevyskoci okenko ze vse probehlo OK, nejlepe kdyztak nechat 2 minuty.
Abych rekl pravdu starej dobrej edimax nez mi ho ukradli ze strechy takoveto problemy nemel pritom jde o to nejlevnejsi zarizeni AP Routeru.Dobre jsou take Cisco a Oweslink.

Ano, i Edimax může dobře sloužit. Ale zodpovědně mohu říci, že s Asusem ve valné většině případů žádné problémy nejsou. Zkušenosti jsou pozitivní. Nejprve je třeba stanovit příčinu, než se začnou dělat nějaké soudy. Nejlepší cesta u tohoto případu je zkusit jiného wifi klienta, nejlépe např. notebook, zda se chytí. To hodně napoví.
Oweslink měl asi být Ovislink. :-)

Problém je na 99 procent v routeru ASUS - Mám ASUS WL-500g Deluxe (coz je temer stejny Firmware) a dnes jsem to marne nastavoval dve hodin - bez uspechu!) WEP proste nenastavim, resp. nastavim, ale chci notas pripojit, nejde to, stejny problem jako popisujete. VoIP Wi-Fi telefon se vsak nepochopitelne pripoji, ale moje Sony VAIO ani Noki E61 se nepripoji, klic akceptuji, ale toje tak vse.
Mam nejnovejsi firmware OLEGs (momentalne CDMA firmware 1.62) a dela to problemy.
Pouzivam WPA2-PSK TKIP+AES a to nastesti maka jak hodinky.
Avsak samotny router bez zabezpeceni funguej O.K. - v pohode se pripojim.
Treba je chyba i v tom modulu...
Hold, ASUS ma sice technologie jak prase, ale polovina jich nefunguje.
Neni nad Cisco, apod, i kdyz se tedka peru i s 3COM Wi-Fi routerem.

toz stahuju novy firmware... nepochopitelne ve 140MB baliku...:-/, ale co se nestalo... behem toho stahovani se najednou po asi pulhodine od zapnuti pocitace spojeni navazalo! Co to.... ?

No zkusim tam dat ten firmware ale jsem vazne tuze zvedav jak to dopadne...

Toz firmware upgradovan... a uz se to pripojuje vcelku bez potizi...:beer:
Jedine co mi dela starost ted jsou na muj vkus docela velke pingy a taky ztracejici se pingy. Dal jsem par pingu z PC na router a vysledek je dole. To prece neni normalni. Na siti nic jineho nebezi... Kvalita signalu je vynikajici, rychlost 54Mbps. Nevite prosim, jestli je to pro WiFi normalni?

Pinging 192.168.1.1 with 32 bytes of data:

Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=55ms TTL=64
Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=511ms TTL=64
Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=455ms TTL=64
Request timed out.

Pinging 192.168.1.1 with 32 bytes of data:

Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=12ms TTL=64
Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=10ms TTL=64
Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=126ms TTL=64
Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=56ms TTL=64

Pinging 192.168.1.1 with 32 bytes of data:

Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=18ms TTL=64
Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=7ms TTL=64
Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=20ms TTL=64
Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=1078ms TTL=64

Pinging 192.168.1.1 with 32 bytes of data:

Request timed out.
Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=917ms TTL=64
Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=91ms TTL=64
Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=238ms TTL=64

Chlopi DEKUJI vsem co mi tu poradili, zmenil jsem kanal z AUTO na namatkove cislo (9) a uz mam pingy taky 1ms....:-)

WEP tedy pouzivat nebudu, ale jeste premyslim jestli ma cenu nastavovat WPA sifrovani, nebo jestli je dostatecnym zabezpecenim soucasne nastaveni, kdy router ma v listu povolenych pripojeni MAC adresu pouze moji sitovky....

Za to muze Firefox...::) Nebo spis Asusi web.
Kdyz jsem si stranku pro stahovani firmwaru otevrel ve Firefoxu, vidim tam jen moznost stahnout ten 140MB balik. A kdyz totez otevru v IE, tak se mi tam vyloupne i ten 3MB zkompilovany fw. No co uz.

Co teda s tim WPA? Mam se na to vybodnout a pouzivat pouze MAC filtrovani?

Jak snadné je její odchycení nevím. Ale jak snadné je její naklonování, to vím moc dobře. Proto raději kombinuju více metod zabezpečení. Mimochodem vždy existuje riziko, že vaši MAC někdo zná. Např. u notebooků bývá přímo vespod na štítku napsaná. Stejně jako stačí na malou chviličku pustit někoho cizího k vašemu PC a jaké bylo zabezpečení...