Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC nenabíhá grafické rozhraní

Mám takový zapeklitý problém, parametry zatím nejsou důležité.
PC které nedostartuje do grafického rozhraní. Třeba u Windows se zobrazí startovací logo a celé se to zastaví. Původně jsem se domníval že to bude disk měl nějaké vadné sektory a že mu tedy něco ze souborů chybí. Rozhodl jsem se pro instalaci a boot z cd se choval stejně. Zkusil jsem tedy Linux a dopadl jsem stejně jakmile by to mělo jít do grafiky stop. PC má grafiku vestavěnou i přidanou na obou se to chová stejně. Disk jsem zcela odpojil, provedl jsem test pamětí, test CPU a vše OK. Ale i například boot z CD Hirens Boot, můžu v dosu dělat co chci -- jakmile třeba zkusím mini XP, zobrazí se boot logo a opět stop.
Tedy poslední možnost se domnívám, že by to mohlo být deskou? Zdrojem? Nebo snad přehrát bios? Nemám tu žádné díly jak to proházet a zkusit, jsem již spíš jen na software a ntb a za 25let IT jsem nic takového nepotkal.
Můžete mi někdo nakopnout jakým se ubírat směrem a co ještě zkusit? :-D
Díky.

domníval že to bude disk měl nějaké vadné sektory

NENI prece problem hdd odpojit a bootovat z live linuxu bez nej

Když bootoješ s live cd třeba linux taky do toho dáváš nejdřív ovladače.

Jak kdo.
Ja tohle neumim.
Bootovaci CD /DVD si to udela samo misto me.
Ja zadne ovladace k linuxu neinstaluju !
Zkus EasyPeasy nebo Slax nebo Porteus nebo Knoppix
Dej pak vedet

Klucíííí, čtěte pořádně co píšu :-|

Ale i například boot z CD Hirens Boot, můžu v dosu dělat co chci -- jakmile třeba zkusím mini XP, zobrazí se boot logo a opět stop
Zkusil jsem tedy Linux a dopadl jsem stejně jakmile by to mělo jít do grafiky stop.
Je jedno jestli je to, SLax, Mint, Ubuntu atc......

no právě......
tak nějak jsem to bral,
jsem vzal v potaž i zatížení zdroje, může být v čudu kondík, nebo tak, ale dělá to jak s vestavěnou tak i silnější na kartě. ale podle testů co šlo, Přikláním se k desce, možná eventuelně nakoplej bios :-(

ááááá, pravda dobré dva typy, ten default jsem myslím zkoušel, ale u testu grafiky jsem při základní kartu nevyndal - pravda, jak je člověk chytrej tak je blbej a dělá zmatky proto jsem dospěl až sem :-).
Beztak je to zase chyba jak něco mezi nebem a zemí.
Bios je nic moc a celá bedna je od HP, i když střeva uvnitř jsou, no škoda slov.
Dík za typ.:-)