Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dávkový Soubor

Dobrý den,
začínám s programováním v batu potřeboval bych zjistit odpovědi na dvě otázky.

První otázka se mi těžko formuje.
Dám příklad:

set /p text=
if %text% == ahoj OR nazdar echo cus OR cauky

Potřeboval bych zjistit, jak zde napsat to OR (chcete-li take NEBO). Zkrátka abych nemusel pod sebe psat if %text% == ahoj, if %text% == nazdar, a aby potom co bude podmínka splněna mohl program náhodně vybrat mezi prikazem echo cus a echo cauky. Omlouvám se za neprogramátorskou formulaci, jsem u dáv. souborů teprve nový.

Z čehož plyne druhá otázka, neznáte někdo nějakou pořádnou stránku, knihu apod. o programování dávkových souborů? Nějak jsem nemohl najít nic, co by mi bylo užitečné..

Děkuji

bohužel, tuto funkcionalitu (logický součin a součet) příkazový řádek windows neumí.

Máš ale několik možností:

for cyklus, jímž budeš iterovat jednotlivé platné odpovědi a budeš porovnávat s proměnnou (symbolicky, bez kontroly, bych to napsal takto):

@echo off
set /p text=

SETLOCAL ENABLEDELAYEDEXPANSION
set lf=^

@echo off
set trigger=no

for /F %%i in ("Ahoj!lf!Cus!lf!Cauky!lf!Nazdar!lf!Kuk") DO if /i %%i==%%text (set trigger=yes)
echo %trigger%