Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Router a neplatna konfigurace adresy IP

Dobrý den, mám takový problém s routrem, na internetu jsem si všiml, že ho má více lidí , každý ho nakonec, ale vyřešil a způsoby jež jsou i zde v této poradně mi nepomohly. Mám normálně internet přes routeru (jež mi poskytuje wifi) , večer jsem na noťasu a jsem na internetu přes wifi všechno v pořádku. Druhý den mi na routeru svítí pouze ukazatel, že je router zapojený v elektřině jinak, že by bylo do něho zapojené připojení nic neukazuje ani lan kabel mezi routrem a počítačem stolním neukazuje nic. Když ale internet zapojím na tvrdo přes modem co máme tady v baráku společný internet tak je vše pohodě. Zkoušel jsem modem resetovat , ale absolutně bez odezvy a když se dívám na centrum sítových připojení a dám odstranit potíže tak mi to píše , že mám neplatnou konfiguraci adresy IP. Jsem naprosto bezradný, děkuji za každou pomoc nebo nápad.

1. vyměnit napaječ routeru (nebo nechat změřit, zda ještě funguje) - nejčastější závada
2. zkontrolovat vyduté kondíky v routeru - druhá nejčastější závada.

Nebo si můžeš koupit router nový.