Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Delphi - zapis do stringu

var PomocnyString : string;
    i : integer;
begin

  for i:= 1 to StrLen(PChar(s)) do
   begin
    if (s[i] <> ' ') then
!!!       PomocnyString[i] := s[i]
    else
      break;
   end;

Na radku s temi vykricniky mi vzdycky vyhodi Range check error, ale nechapu proc. s je parametr typu string a mezera v nem urcite je. Co chci ,aby to delalo: Do promenne PomocnyString potrebuju zkopirovat cast retezce s az po mezeru. Nebo se to snad dela uplne jinak? Pls, poradte mi.

Chybu ti o zakrici, protoze pristupujes k prvku retezce, ktery neexistuje. PomocnyString je prazdny.

Pokud chces znat delku retezce, pouzij funkci Length(), nebudes muset retezec pretypovavat na PChar.

Tvuj puvodni upraveny priklad:

var PomocnyString : string;
    i : integer;
begin

  for i:= 1 to Length(s) do
   begin
    if (s[i] <> ' ') then
       PomocnyString := PomocnyString + s[i]
    else
      break;
   end;

Samozrejme reseni od Azora je mnohem efektivnejsi...