Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mobil s QWERTY klávesnicí (do 6000,-)

Zdravím,
Chci si koupit mobil s QWERTY klávesnicí mající wifi, GPS a pokud možno další vymoženosti( vymoženosti pro mě, kdo má zatím stařičkou docházející NOKII 3109c) jako čtení pdf, popř. office apod. Nevím, jestli za tuto cenu do 6000,- se dá sehnat v dnešní době na aplikace plynulý mobil, ale budu doufat. :D
Předem děkuji za odpovědi.

je potřeba poznamenat, že to je především (chytrý) telefon, není to a nehraje si to na malé PDA s telefonními funkcemi (jako např. Android). Aplikace do toho instalovat jdou, ale primárně je to telefon, se vším podstatným (pro i proti) jako je výdrž vs. aplikační výkon apod.

Nicméně Symbian Belle a MS aplikace (případně alternativa od QuickOffice) pro MS dokumenty a PDF k němu jsou celkem použitelné.

Osobně používám několik málo aplikací - čtečku knih Mobireader, výše zmíněný office, Navigaci (tu pokládám za jednu z nejlepších), Opera Mobile, Best profiles (automatické nastavování vyzváněcích profilů), shakelight (baterka fungující na zatřesení mobilem), a callsafe (blokování dotykové obrazovky při telefonování - volám často tak, že držím telefon mezi hlavou a ramenem; navíc jsem levák a "netrefuju" uchem senzor)

No popravdě já spíše čekal, že to bude hlavně to PDA :D. Rád čtu knihy v .pdf nebo prozkoumávám mapu, kde co je anebo surfuji. Osobně nemám potřebu se vykecávat na socka. sítích nebo při telefonování, ale i přes to všechno tohle je ideální telefon na to ne( samozřejmě na čtení a surfování by asi byly lepší telefony bez qwerty klávesnice, ale ty nějak nemám rád)?