Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kvalitní přehrávání audio

Zdravím. Můžete mi prosím poradit, který audio přehrávač pro windows má nejkvalitnější zvuk? Zkoušel jsem Winamp s MAD pluginem, ale MAD plugin se již přestal vyvíjet. Foobar2000 se mi zamlouvá, ale rád si nechám doporučit nějaký další přehrávač.:-)Dále nevím v čem se liší výstupy Wave Out a Direct Sound, a který výstup je vhodnější použít na WinXP. Mockrát děkuji za odpovědi, případně odkazy!

Dekodovanim coho?
Napr. nekompresovany wav ti prehraju vsetky prehravace rovnako, ale na to si sa asi nepytal :-)
IMHO u mnohych formatov nebude v dekodovani rozdiel, a mnoho formatov je u mnohych prehravacov riesenych kodekmi, takze zavisi aky mas kodek (ale aj to je plusminus jedno kedze prehravanie moc kvalitu neovplyvni, neni dovod).

Samozřejmě sem myslel dekodování třeba mp3. Ale zajímá mě jestli lze s Audigy1 použít skutečně 24-bit output např. ve foobaru2000, nebo to nelze(24-bit tam zvolit můžu, ale nevím jestli to pak bude skutečně přehrávat 24-bit). Jinak třeba přehrávač Apollo player má mít nejkvalitnější mpeg audio decoder(ale jinak mi tento přehrávač nevyhovuje). Jinak díky za každou odpověd!

To máš určitě pravdu, také preferuju Flac nebo Monkeysaudio či Wavpack, ale i zmíněná mp3, ripovaná např. do -b 320 bude znít jinak ve Winampu s MAD pluginem a bez něho a to poznáš právě na dobrých bednách, které ted mám.

Powerdvd nemám, ale zkusil sem trialku a zvuk u audioCD je skutečně lepší než třeba u WMP či iTunes. Ale jako řešení pro poslech hudby se mi to zdá nedostačující. Nevíte ještě o nějakém přehrávači s podporou více audio formátu at už třeba formou pluginu? A poradí prosím někdo s tím 24-bit výstupem u Audigy1?

Tak jsem dnes zkusil některé přehrávače, které mají mít udajně nejlepší zvuk a subjektivně se mi jako nejlepší jeví XMplay, velice čistý jasný zvuk. Podobně je na tom i VUplayer, který využívá stejný engine. Foobar2000 s resamplerem a asio pluginem zní také velice dobře. Apollo player přehrává mp3 s 24-bit výstupem, a zvuk je lepší než třeba u Winampu bez MAD pluginu. MediaMonkey s MAD pluginem je prakticky to samé jako Winamp a jako poslední mě zaujal přehrávač Tuniac, který hraje velice dobře bez jakýchkoliv pluginu. Takže XMplay se mi zdá jako naprostá špička a koho to zajímá at ho vyzkouší.;-)Kdo by měl ještě nějaký další tip sem s ním.:))