Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Napájecí adaptér-zdroj k routeru

Dobrý den všem

Rozloučil se semnou adaptér od routeru a to tak že v něm prsklo a bylo to.:-D

Teď funguji na tom samém routru, ale zdroj jsem našel ze staršího ADSL routeru.

Původní hodnoty byly - 12V 500mA

Nahrazený - 12V 1A

Teď k otázce. Je vhodné koupit tento adaptér k routeru?

http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400 8O8HU0001GRR

nebo je to jako s kanónem na vrabce:-)

Jo ještě ten router

http://homesupport.cisco.com/en-eu/support/routers /WRT54GH

Děkuji

Ztráty "v železe", spínací, "v mědi"... Navíc kdovíjaká kvalita to je, takže naprázdno, což lze považovat i stav při připojení toho síťového prvku s minimálním odběrem, může mít ztráty i násobné k odběru toho zařízení.
Proč mermomocí chcete kupovat něco, co je určeno k nějakému netbooku, případně k některým mITX deskám?! Dá se koupit i odpovídající adaptér - http://www.ges.cz/cz/akumulatory-baterie-zdroje/zd roje/univerzalni-napajece/univerzalni-napajece-ste jnosmerne-dc-stabilizovane/SITN4.html.

Dodatek: Když je tam už něco, pak nač kupovat jiné, pokud není určen k něčemu jinému?

Ale ty ztráty tam rozhodně nebudou závratné.
Samozřejmě, pokud se bude argumentovat i ztrátami na kousku měděného drátu, tak se v debatě dostaneme někam jinam a potom, samozřejmě, tu budou i ty ztráty v železe, ale při běžné úvaze si tyto ztráty nezaslouží svoji kolonku (když se navíc srovnávají dva spínané zdroje docela srovnatelného výkonu)

Hmm, mimo udělátoru s nábojovou pumpou je to založeno na nějaké indukčnosti s jádrem z nějakého feromagnetického materiálu a často je to transformátor, jen pracuje na jiných frekvencích... A kde je nějaký takový materiál, tam je potřeba překonávat nějakou koercitivní sílu, stejně jako u trafa z "klasických" plechů...