Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chladič na AMD X3 460

Dobrý den,
chtel bych vás poprosit o radu.
Mam CPU AMD x3 460 3.4ghz teplota v záteži (prime95) je max 60stupnů a 50 na jádře
když CPU nataktuju na 3.8ghz (stabilně) test prime95 cca 2 hodiny bez chyby ta kteplotu drží 70stupnů a 60 na jádře přesně o 10 stupnů více. Momentálne mám default nastavení, protože teploty po přetaktování se mi zdají vysoké. Prosím poradte chladič na CPU který by byl vhodný.
Ale jedná se mi o to že ve skříni je maximální velikost 12cm od základny CPU (z důvodu bočního chladiče 200x200) lepší kdyby byl nižší.

díky

ježiš lidi. Neřešim vzhled skříne. Proste tam mám určitej plac a do hoho potřebuju nejakou alternativu chladiče. A ne řešit skřín. To mi rovnou mužete poradit novou sestavu a nebo PC vyhodit a je po problemu.
Diky za radu.
Plac max 12 CM na výšku.
A skřín je normální jen v boku má velkej ventilátor a tak je velikost snížena o 3.5cm

Neřešim vzhled skříne.

Už jste ji asi "dovyřešil" a to je ten problém! Ono by stačilo uvést tu skříň do funkčního stavu, tj. aby v ní řádně proudil vzduch a "odnášel" generované teplo ven ze skříně. Čtvrtmetrový ventilátor v bočnici je fyzikální nesmysl.
Toto by bylo jen tak tak...