Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mikrofon nefunguje

cafec, prosil bych pomoct s mim uz celkem dlouhodobym problemem.
k věci, mam Win XP pro - SP1 , zvukovku realtek AC'97 Audio , ovladač podepsanej, radne nainstalovanej a povolenej
zvuk ze sluchatek slisim, ale zadnej zvuk mikrofon nesníma at v nastavení nebo v na to určenejch programech.
skousel sem ruzny mikrofony takze poskozenej urcite neni. Asi měsic zpet to fungovalo vše v pořádku , takže počítač vše podporuje. Ovladače sem skoušel přeinstalovat ale nepomohlo, možna sem i našel špatný, nevim. Tim sem vycerpal vsechny mi skušenosti aby šel, takže nevidim žadnej duvod proc nejde mozna neco objevite vy.
Ztlumenej neni a zapojenej je taky spravně kdyby bylo třeba je to "genius HS-02B stereo classic headset"
PS: počitač hlasí že zařízeni pracuje správně a v napovedě o nahravaní taky nic nepisou, snad sem to popsal stručně. Děkuju za odpoved at uz pomuze nebo ne 8-)

Teoreticky může být odpálený vstup MIC, to by se projevovalo tak jak popisuješ.

Ale nejdřív zkontroluj, jak máš nastaveny reproduktory - integrované zvukovky mají přepínání výstupů podle toho, jestli máš 2.1, 5.1 a podobně, pak se odpojí mikrofon a místo něj se použije výstup pro repro. (jakou máš desku a jaké repro?)

jj mam integrovanou
desku mam nvida nForce2 ultra 400
repro neni zapojeny, akorat ty sluchatka.. ale ve windowsech mam v nastavenize pouzivam sluchatka.. pak mam nejakej program soundman kterej autmaticky vipinam je to nejakej konfigurator tehle nastaveni..

tak to bude epox ep-8rda3
no konfiguraci jako takovou nemam..
je tam leda ta windowsovská kde mam nastavený požiti stereosluchatek (na vyber sou i zminený repro 5.1 a 2.1 atd..)
pak tam je sound effekt manager kde dou nastavit jeno efetky zvuku a mikrofonu (u mikrofonu de akorat noise mikrofon -nic nemeni...) a informace

no nejspis ses nejbliz odpovedi , nejspis bude problem v tom ze tohle nastaveni tam vubec nemam a misto nej tam je ten soundman -nejspis vir.. chybí mi celej ten softik , nevim jak se to povedlo znam to nastavni, kdysy to tam asi bylo. de to nekde stahnout?:i:

Stalo se mi něco podobného. Hardwarově, i softwarově bylo vše v pořádku. Co se týká konfigurace a nastavení bylo taky vše v pořádku. (včetně třeba IRQ, žádné konflikty být nemohly).
Dříve to taky fungovalo v pořádku, jednou to fungovat přestalo. Teď už k řešení. V ovládacích panelech Zvuky a zvuková zařízení a na kartě Hlas kliknout na Test zařízení. spustí se windosowský průvodce a za chvilku vše funguje. Protože nevím, co ten průvodce přesně dělá (jak inicializuje to které zařízení, jak k němu přistupuje a co mu posílá), tak nevím, kde byla předtím chyba. Každopádně teď už vše funguje, ale docela mě štve, že nevím, čím by to asi mohlo být. Usuzuval jsem, že bych to mohl způsobit nějaký trojan, kterých jsem měl na compu hodně a způsobovaly rozličné problémy. Pokud by někdo věděl, jak přesně ten blbý průvodce pracuje, rád bych, kdyby mi to nědko vysvětlil.

A ked si spustis mixer, a tam v menu nemas volbu ze nastavenia pre prehravanie, alebo nastavenia pre nahravanie? Ak ano tak zvol si nastavenia pre nahravanie a vyber si tam ze mikrofon, a nie napr. line-in.

Inac ako uz pisali vyssie musis hladat to spravne nastavenie :-) Pozri si navod k doske tam to byva tiez popisane.

rozumim co mysliš, ale tohle nastaveni mi v počitači chybý... umim si prošmejdit compa 100% je to smazany. skoušim všude možne najit tyhle programy co to natavujou ale nemuzu sehnat..
popripade jestli to mas , jak se menuje ten exe soubor abych se podival jestli to nemam na jinim HDD nebo ke tažení...

Nemas ani mixer, alebo co ak spustis mixer, tak ake polozky mas v jeho menu? :-)Skor by som povedal ze potrebujes nieco odinstalovat (napr. ten soundman, nemas ho v pridat-ubrat programy?), nainstalovat ti musi stacit ovladace zvukovky, zo stranok vyrobcu motherboardu alebo z CD k MB (ziadne ine).

P.S. ak ten soundman patri k ovladacom tak ho neodinstalovavaj. Resp. mozes skusit odinstalovat ovladace (ak su v pridat-ubrat programy), odstranit zvukovku zo spravcu zariadeni, restart, nainstalit spravne ovladace napr. z CD k doske.
Nemas na CD k doske nejaku specialnu utilitu? Strc do PC CD co bolo k doske a kukni sa tam. Navod k doske si pozrel?