Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Od jisté doby se nemohu připojit k OpenVPN serveru přes ADSL

Máme inet připojen přes ADSL a připojujeme se jako openvpn klienti k několika destinacím, jež jsou připojeny také přes ADSL. Náhle jedno (a jen jedno) spojení přestalo fungovat (mohu poslat logy). Na ten server se dostaneme, jak vidno z logu, ale prostě "TLS handshaking failed". Připojím-li se na inet přes dial-up nebo přímo na pevnou linku pod veřejnou adresou, spojení funguje.
Když se však v kamarádově firmě připojím přes jiný ADSL router,
spojení opět nenavážu.
Zkusil jsem leccos, např. včera snížit MTU, ale nic nepomáhá.
Děkuji zá jakýkoli námět...

Problém nakonec nebyl v OpenVPN.
Když jsem začal celou trasu vyšetřovat a na cílovém routeru povolil vnější ICMP (pravdou je, že toto jsem měl učinit snad nejdřív, ale fakt mne zmátlo, že se naše pakety na router a posléze i server dostaly,
což jsem viděl z logu OpenVPN) l, zjistil jsem, že mi uvedená destinace neodpovídá, ačkoli když jsem se připojil přes telefonické připojení nebo jsem to zkusil z lupy, router odpovídal. Výměnou našeho routeru jsme ověřili, že chyba není v něm.
Následovala tedy reklamace u Telecomu, po několika mailech a telefonátech uznaná : chyba někde na trase v routování. Asi po dvou dnech to spravili, přesto ve mně zůstává jedna pochybnost: vypíšu-li si trasu např. z lupy či jiného připojení na uvedený router a poté si zkusím od nás na jednotlivé uzly pingnout, jeden uzel z trasy mi neodpoví.
Čili : existuje adresa, na niž si lze pingnout odjinud, ale z našeho připojení ne ! Je taková věc v pořádku (byť se mi o tu adresu vůbec nejedná ani nevím, co to je) ?