Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno časté zamŕzanie PC a padanie systému

Ahojte. V posledných dňoch mi niekoľkokrát denne mrzne PC, takže musím reštartovať, niekedy aj sám reštartuje. Robí to hocikedy. Najprv som myslel že to je možno kvôli záťaži, keď som mal spustené viac aplikácii naraz: zipoval som DVD, mal spustený player a iné... ale potom to robilo hocikedy. Minule bol PC v kľude a sám sa reštartoval. Poradíte mi ako by som mohol zistiť prípadný problém? Mal som podozrenie na procesor, ale neviem. Vďaka.

OS Windows XP
Athlon II X3 445, ale system ukazuje AMD Phenom II X4 B45, hoci mám 3 jadra, nie 4

Je to zvláštne. Testoval som RAM, ukázalo mi cca 870 000 errors. Potom som chcel zistiť, ktorá RAM to je. Mám totiž 2x2GB. Osobitný test prve a druhej nič neukázal. Tak som otestoval zasa spolu a už žiadna chyba nie je. Myslíte, že vybratie a zasunutie RAM mohlo opraviť problémy?

BIOS
HW Monitor Configuration
Fan Auto Mode Start Speed Temp (25st)
Fan Auto Mode Full Speed Temp (55 st)

Nevie, či si myslel toto ohľadom nastavenia teplôt, nič ine v BIOSe nebolo.
Záťaž procesora cez program OCCT 4.2.0: Sledoval som zároveň pri tomto teste teploty a PC zamrzol pri teplote 49 st zakladnej dosky a 46 procesor.

nemrzne to kvoli teplotam. Skusit ciste Win alebo live linux, ked to aj potom mrzne mas tam nejaky HW problem (zdroj, doska, alebo iny HW). Necital som celu diskusiu.
P.S: do BIOSu load defaults a save & exit, skusit mozes aj vypnut spread spectrum, ak to je normalne PC tak povytahovat dodatocne PCI a PCIe karty ze ci to neprestane