Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Starter

Dobrý den,
mám nový NTB Acer, win7 a chci si nainstalovat nějaký prográmek pro ovládání spouštěných programů přizapnutí NTB. Některé se při startu zbytečně spouští. Našel jsem nějaký prográmek Starter nebo autoruns. Poradíte a doporučíte? Díky.

msconfig

a je součástí systému. (win+R napsat msconfig a klepnout enter)

edit: řešit problémy s neřízeně instalovaným bloatwarem instalací dalšího balastu, to je opravdu "efektivní". Nezapomeň si ještě dosrat systém nějakým debilním tuničem a optimalizátorem všehomíra (zejména pak registrů).

To je pravda, ze to jde pro nekoho bez potizi, ale pro BFU je to slozitejsi. Mnohem jednodussi je pro nej pouzivat treba starter, je prehlednej, nepta se po restartu na nic, jako msconfig, kdyz to blbe ulozis apod. Navic system nezasere, protoze se neinstaluje, kdyz si vyberes portable verzi. Me sere, ze snad pokazdy reaguju na tebe, ale jeste vic me sere, ze ti BFU, co to tady ctou, nedostanou objektivni info. Cpete je pouze na jednu stranu, na tu, ktera je jednodussi, ale pro vas. Tyto programky jsou super. Ano muze si pres ne rozesrat PC, ale to udela mnohem snaz v neprehlednym msconfigu nebo treba v MS firewallu.

Urcite je lepsi to ale odinstalovat, jak radil mif, pokud se jedna o ty smejdy od vyrobcu ntb.

některou ze jmenovaných přehlednějších náhrad shitového msconfig.exe určitě doporučuju.
msconfigu jeho dementní autoři vnuknuli pevnou velikost okna - není tak možné roztáhnout sloupce, aby šel zároveň přečíst název procesu, umístění na disku a celý spouštěcí záznam.
dále tyto utility na rozdíl od msconfig zobrazují stručný popis procesu, tím pomáhají určit jeho původ a rozhodnout o potřebnosti spuštění.