Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nelze nabootovat Win7

Zdravím,

mám disk rozdělený na tři části - cca 40GB na Windows 7, 250GB na data a 10GB na druhý systém, podle toho co zrovna potřebuji. Měl jsem tam CentOS kvůli škole a teď jsem tam chtěl dát Mac OS x. Zkoušel jsem několik návodů a několik obrazů, ale pokaždé proběhne úspěšně instalace, restartuje se pc a pak vždy ta stejná chyba boot0: error a OSx nenaběhne a samozřejmě, že smaže i loader Windows. Vygooglil jsem si chybu "boot0: error" a v návodě na opravu jsem našel, že mám zapnout terminál a napsat do něj tento kód: "dd if=/Volumes/"Unibeast Volume Name"/usr/standalone/i386/boot1h of=/dev/disk0s2". Předpokládám, že jsem si tím přepsal bootovací informace Windows místo OSx, protože když nabootuju z instalačního DVD Windows a dám opravit počítač, tak už v té tabulce zjištěných instalací mi to nenajde Windows a když dám opravit spouštěcí soubory nebo jak to přesně je, tak to dlouho pracuje, ale neopraví je to. Předtím tohle fungovalo, pomocí instalačního DVD se opravili spouštěcí soubory, takže předpokládám, že to celé způsobil ten výše uvedený kód. Poradí mi prosím někdo jak opravit spouštěcí soubory bez toho, abych musel zformátovat disk?

Děkuji

je to notebook, takže připojení k jinému PC není možné

jo to znam
taky jsem v prdeli, kdyz prijdu nekam na navstevu, a chtel bych odsroubovat 2 sroubky a vyndat disk, a nemam sroubovak, inu stane se
A kdyz uz mam sroubovak, tak zase nemaji druhe PC (nemaji desktop) ke kteremu bych ten HDD propojil

nabootuj linux a skontroluj ci na tom disku vobec su oddiely. Ono totiz efekt toho prikazu zavisi od 2 veci a to jaky velky bol ten subor /Volumes/"Unibeast Volume Name"/usr/standalone/i386/boot1h, a jake presne zariadenie bolo to /dev/disk0s2. Ak to bol disk samotny tak mas prepisany aj MBR a teda nemas ziadne oddiely, to si mozes overit napr. linuxom a gparted. Zachranovat sa potom da skusit napr. pomocou testdisk ze ci nenajde oddiel a neobnovi ho.

BTW: a macosx mam taky pocit ze potrebuje UEFI boot, tvoj NB pochybujem ze ma UEFI.

Oddíly tam jsou, jenom místo původního pojmenování disků C - Windows, E - Data i ta 100MB systémová část je všechno pojmenované disk0s1,2,4,5,6 a Mount Point je u všeho: Not mounted, Format: Windows NT Filesystem (NTFS-3G). V příkazové řádce po přepnutí na C:\ se napíše: Svazek neobsahuje známý systém souborů. Přesvědčte se, jsou-li načteny všechny potřebné systémové ovladače a není-li svazek poškozen. Jinak testdisk nejde zapnout ani pod Mac ani pod Win DVD ani v Centosu, ty oddíly jsem našel pod nějakým tím Macovým nástrojem disk utility. Ještě to zkusím pod Centosem rozjet ten testdisk, bojím se ale, že se mi to podaří při opravách zformátovat a přijdu o data.

Z linuxu jsem nabootoval, ale v základu tam není testdisk a yum search testdisk ho taky nenajde. Nejsem v linuxu moc pokročilý, asi bych měl přidat další repositáře ve kterých už by mohl být? Ten soubor boot1h byl v oddílu s instalací OSx a ten jsem zformátoval a přeinstaloval Centosem, takže velikost nezjistím, ledaže bych znova nainstaloval ten OSx. A v /dev/disk0s2 byl oddíl s instalací Windows.

inac na tom HDD su uplne dodrbane oddiely (podla tych screenov). Ten MSDATA zacina na 320GB a cely tvoj disk je ale 320GB takze zacina na konci disku a pokracuje mimo disk.
Si si tam prepisal uplne tabulku particii aj MBR zrejme. Ked nemas zalohu MBR (tvoja chyba) tak uz si odkazany len na getdataback, testdisk, recuva, apod, alebo zabudni na data co tam boli.