Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem NALEHAVÉ - prosím o pomoc, jak smazat z disku data smazaná košem- kde je najít ...

AHoj,

PROSÍM potřebuju nutně pomoct. Stáhla jsem si skartovačku na disk FREERASER - a na o abych mohla smazat data z disku chce abych e vybrala, ale jak je mam najit, kdyz uz sem je smazala košem? ktere slozky mazat?
Vůbec si nevim rady.
Kdyz sem zkoéušela poslední vytvořené dokumenty značit-napsalo mi to ze se W nemuze najit - znamena to tedy ze jsou uz trvale znicene a nikdo je nevystoura???

Dííky moooc

no puvodne sem chtela zlikvidovat veci uz drive smazane z disku, aby to nikdo z nej nemohl vytahnout - davam notas pryc....... no a nvm kde jsou, tk je nemohu označit programem na likvidaci, tak mi bylo doporuceno je znova obnovit ..... nejradeji bych smazala celej disk jenom krome operacniho systemu .... to asi nepude naráz, co?

Bože…
V tom pdf návodu píšou:

Using PC Restore:
1 Turn on the computer.
During the boot process, a blue bar with www.dell.comappears at the top
of the screen.
2 Immediately upon seeing the blue bar, press <Ctrl><F11>.
If you do not press <Ctrl><F11> in time, let the computer finish
starting, and then restart the computer again.

To teda nefunguje?

recovery partytion

Tohle to opravdu nenajde.

Ten tvůj notes recovery zřejmě umí. Jak píšu výše, uvedením do stavu "factory default" zabiješ dva fláje jedním šůtem - pro budoucího majitele zajistíš "panenský" systém a tvá data budou nenávratně v rectu. Proštuduj si PDF manuál (od strany 56 ]:)).

erasery vedia precistit (prepisat nulami) aj zmazane subory alebo vsetky volne sektory disku (moze sa to volat aj "wipe" free space alebo erase free space)
Neviem zhlavy ci to je v eraser.heidi.ie, ak nie tak google nasiel "Drive Wiper" (sucast CCleaner-a ci co) a v tom drive wiper si zaskrtnes "erase free space only" a metodu das len tu najjednoduchsiu (zero)

Na "precistenie" mozes pouzit aj jednoduchy sedliacky sposob. Staci data prepisat inymi datami, cize na disk nakopirujes nejaky balast, idealne nejake filmy. Akonahle zaplnis disk na 100% budu vsetky sektory na disku prepisane novymi datami. Potom mozes filmy zmazat. Ak nemas dostatok filmoc skopiruje tie iste viackrat po sebe.
Btw z tej paranoje, ze niekto bude pracne tahat tvoje najdolezitejsie data na svete z tvojho pracovneho nb si skus dat celaskon. A nepozeraj viac americke filmy.

IMHO nejjistější způsob je vyndat disk, položit na kovadlinu a použít velké kladivo. Ale já si myslím, že by stačilo data smazat, koš vysypat a spustit defragmentaci.
BTW: Co je to za data, že je potřeba je bezpečně zničit? Nemůžou od těch dat existovat na disku (nebo na serveru pokud byl počítač v síti) nějaké dočasné soubory co si je systém nebo program ve kterém jsou ta data pořizována automaticky vytváří?