Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno nastavení dvou wifi routeru aby se tvářily jako jeden.

Dobrý den, mám takový problém. Bydlím v 2 patrovém baráku a internet mám vedený od zprostředkovatele přes kabel. Ten kabel je připojen do wifi routeru který je v horním patře, ale signál nestačí do spodního patra na konec budovy. Tak jsem koupil další wifi router a z horního routeru jsem propojil kabel se spodním. nastavil atp. ale každá wifi má svoje SSID. Potřeboval bych to udělat tak, že bych ve windowsech viděl pouze jednu síť a počítač se připojovat na router který by měl větší signál. Děkuji za radu.

četl jsem spoustu návodů ale všude mluví řečí síťovejch mágů a tomu fakt nerozumím. Takže teda bude stačit když zadám stejné SSID, šifrování a přehodim kanály odsebe? zdá se mi to nějaké snadné :D

Postačuje, samozrejme druhý router nezapájaš ako router, ale použiješ iba jeho část switch a WiFi, značí:

- do vstupu " WAN " tam nejde nic !!!
- "s prvním routerem" ho propojíš do konektoru LAN !!!!
- funkci server DHCP je nutné na nem vypnout !!!

To je vše ...