Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem propojení pc notase a roteru

mam velky problem, nevim jak to udelat tak ten problem popisu:
mam spojene pc s dalsimi 4 lidmi v ulici kvuli netu(adsl) ted si chci pripojit jeste do teto site notebook jenze kabel co jde ke mne do domu je jen jeden a mam ho v pc ve sitove karte tak se ptam jestli jde nejakym zpusobem tento kabel "rozdvojit" a natahnout ho dal k notasu a jetli by to takhle nejak fungovalo.

Předpokládám, že máte někde společný router (je v místě, odkud jdou ty 4 kabely do jednotlivých PC). ;-)
U tebe doma by mělo stačit připojit switch (cca 400Kč) a do něj kabel, který je momentélně v té síťové kartě, a navíc 2 nové síťové kabely (jeden půjde do PC a druhý do noťasu).
Buď se s tím router popasuje sám (běží-li na něm DHCP), nebo bude nutno tomu notebooku nakonfiguravat síťové připojení (IP adresa, maska podsítě, Brána, DNS servery).

když použiješ obyčejný switch, museli byste mít každý přidělenou svoji ip adresu od providera, jenže to bys teď neřešil že máš jediný kablík - čili to není tvůj případ.
potřebuješ router s natem, asi od 800,- výše, na něm si nastavíš přidělení koncových adres přes dhcp nebo staticky: nat