Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chladič stále na "max" resp. konstantní teplota

Ahoj!

Po výměně chladiče z boxáckého na zalmana mi jede chladič stále naplno. To sem vyřešil regulací ve speedfanu (o auto regulaci otáček v biosu vím), ale spíše mě zaráží teplota. Ta je v idle při otáčkách na 100% na +-35°C, ale když stáhnu otáčky na 20%, tak je teplota stále +-35°C. Dle selského rozumu by teplota měla stoupnout (teda nesedí mi ani těch 35°C při 100%). Nevíte čím to může být? Možná zresetovat bios? Nemůže být v háji měřící jednotka(zdá se mi nepravděpodobné)?
Nevíte jak tuto záhadu vyřešit? resp. máte s tímhle někdo zkušenosti?

Předem díky za odpovědi :-)

//Pasta samozřejmě nanesena.

speedfan neudava ziadne blbosti je to najlepsi program na meranie teplot (vidis okrem ineho aj DTS - v nazve slovo CORE, a aj diodu - Temp neco). Ktora temp je co si musis vydedukovat podla teplot core a zataze CPU, to zavisi od toho jak to cinan na doske nadratoval, a to ziaden program nemoze vediet.
Takze to dotazovatel: sleduj teploty s nazvom CORE

Meraj teplotu CPU a ne to co sledujes (to asi neni teplota cpu). Sleduj to aj v BIOSe. Neviem jak si na to prisiel ze to ide furt na 100%, ale trebars mas blbo nastaveny BIOS nevieme co tam mas nastavene a jak. Alebo si ten FAN strcil do blbeho koenktora. Je to vobec 4pinovy FAN? Ma doska 4pinovy konektor?