Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem počítač se nenačte a hned se restartuje

Ahoj, mám menší problém a nevím jak ho vyřešit.. jsem celkem laik ale zkusím nastínit situaci:
Když jsem zapínal PC tak po zmáčknutí power tlačítka se mě nejdřív roztočily všechny větráky, poté PC udělal char. "tut tut" a poté se mě na monitoru objevil obrázek od zákl. desky a další spouštěcí obrazovky a začal se načítat Win.. Ovšem pár dnů zpět jsem počítač normálně vypnul a když jsem se ho snažil druhý den zapnout, tak po zmáčnutí power tlačítka se jako obvykle roztočily větráky, ale pak počítač už neudělal žádné "tut" a ani na monitoru se nic neobjevilo, načež se asi po 5ti sekundách v tomto stavu restartuje a celý proces se pořád opakuje. Chtěl bych vás poprosit o radu co se mi s PC stalo, co se s tím dá dělat, popř. kterou část je třeba vyměnit. Předem děkuji za odpovědi.. Michal

jsem celkem laik ale zkusím nastínit situaci:

po zmáčnutí power tlačítka se jako obvykle roztočily větráky, ale pak počítač už neudělal žádné "tut" a ani na monitoru se nic neobjevilo, načež se asi po 5ti sekundách v tomto stavu restartuje

Chtěl bych vás poprosit o radu co se mi s PC stalo, co se s tím dá dělat

Odnést do servisu.

Dá se to nějak zjistit? Např. podíváním se do PC? Kdyby odešla zákl.deska neodešlo by i vše co je zapojeno na ní? Kamarád mi v práci říkal že ho taky napadá zdroj. Sám bych se do toho nepouštěl, ale mohl bych se obrátit na známé, kteří se už v PCčkách vyznají.. zatím jsem ale neměl čas se ani všech zeptat tak jsem se prvně obrátil zde.

Pro dalšího pána: Ano nenapsal.. je to stolní PC. Nicméně mám dojem že kdybych vám vypsal paramentry počítače vůbec by to ničemu nepomohlo. Pokud ano tak je můžu poskytnout.

Nevím kde bych k němu přišel, ale máme už jen notebooky, takže zkusit to momentálně nemůžu. Mám svůj externí HDD na kterém mám všechny své věci a ten mám teď zapojený do notebooku na kterém momentálně jsem a není s ním problém. HDD v PC má asi jen 100gb a delší dobu na něj již data neukládám. Kdybych ho ale zkusil odpojit a chyba by byla v něm poznal bych to po zapnutí počítače, že to je HDD?

Tak jsem vyzkošel pár různých zdrojů a moje poznatky jsou takovéto:
1) 1.zdroj byl poměrně starý a vůbec mě nešel do pc zapojit..
2) 2.zdroj jsem už zapojil.. vše vypadalo že sedí, jen kromě hlavního slotu na základní desku který měl o 4 dírky méně.. nicméně se dal zapojit tak jsem to vyzkoušel..
Stalo se to, že počítač naběhne, sice zase nepípne, ale už se nerestartuje a pořád běží. Na obrazovce se ovšem pořád nic neobjeví. Všechno jsem zapojil jistě správně.. hdd i grafiku i kable do základní desky.. jen mi už nevycházel délkou kabel na mechaniku tak jsem ji vynechal (myslím že to nevadí ne?) a ještě jsem nevymyslel kde zapojit jeden malý obdlnikový 4slotový kabel, tak jsem ho taky vynechal..

Tak co pánové? Myslíte si, že problém je ve zdroji? Půlku problému mi to vyřešilo.. počítač sice běží ale windows se mi nenačte. Prosím o radu.. předem díky :)