Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem FDISK

Prosím o pomoc nainstalování pevného disku. FDISK mi píše, že na jednotce nejsou nainstalovány žádné pevné disky.

a) preco chces pouzit fdisk, Aky mas OS/Windows? Co chces robit?
b) Aky je to disk, aky PC?

Ak je to novy PC a chces nainstalovat WinXP tak zacnes normalne instalovat (nabootujes z instalacneho CD WinXP) a tam si vytvoris oddiel na disku a aj ho sformatujes.

Fdisk pokud ho delas na novy HDD tak zadas sprava velkych disku [A] ano pak postupujes
1. vytvorit
2. nastavit aktivni oddil
3. smazat
4. zobrazit info
popripade byva i 5. pri vice jednotek (fyzickych)

Jeste koukni do biosu zda ho vidi, kdyz ne klikni na primary search (auto) a mel by ho najit.

V BIOSe si nastav SATA radic z modu "Enhanced" na mod "Compatible" (alebo "Legacy") potom ti to uz pevne disky malo vidiet. Ak nevidi tak mas ten disk blbo zapojeny alebo v nom nemas napajaci kabel alebo co :)
Mas ten disk zdetekovany v BIOSe?

Do nastaveni BIOSu sa leze mackanim klavesy Del alebo F2 alebo zavisi od toho co to je za PC co doteraz uspesne tajis, uz som sa na to raz pytal!