Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem wifi: režim nitro, 108 Mbit/s

Ahoj poradňáci a poradničky,

mám pcmcia kartu Ovislink 5400pcm (802.11g), na jejíž krabičce (obal) je napsáno "up to 108Mbps with Nitro mode". Rád bych se přepnul z 54Mbit/s na 108Mbit/s a nevím jak. Teorii o tom, že je to max. rychlost za ideálních podmínek, navíc s režií a praktická přenosová je podstatně nižší znám.

Využil bych toho např. při streamování videa, viz. http://www.craftcom.net/18_forum/viewtopic.php?p=10 48#1048

Pavel

V tom odkazu píšou

Nitro mód

Keď sú v 802.11g sieti prítomné aj 802.11b zariadenia, môže klesnúť priepustnosť celej bezdrôtovej siete až na úroveň rýchlosti 802.11b, prípadne i menej. Avšak zariadenia OvisLink 802.11g sú pre prekonanie tohoto problému "b+g" kompatibility vybavené najnovšou technológiou Nitro. Nitro mód zabezpečí vloženie “RTS/CTS“ paketu pred každý "11g" paket pre zabránenie kolízie a rušenia s "11b" klientami. Naviac pomocou Packet Bursting je upravené časovanie pre "11g" dáta. Konečným prínosom je vyššia celková priepustnosť siete v danom prostredí.

Což je teda něco úplně jinýho než bych si představoval.

Pavel

Tak jsem zkusil ten novější driver od tebe a v konfiguraci síťovky přibyly 2 položky: Nitro Mode a Nitro Time (jestli tam byly dřív si nejsem jist, ale řekl bych že ne). Co nejdřív to vyzkouším přeinstalovat v celé síti a nějak to "prubnu", i když si nejsem úplně jist, zda to vůbec poznám.

Každopádně díky.

Pavel

Asus nazyva podobnou technologii "Afterburner" a bylo nutne ji povolit jednak v ovladacich sitove karty a jednak na AP.
Ovsem tak nejak nevim jak overit, ze to je skutecne aktivni... Prenosove rychlosti souboru kolisaji mezi 2 a 6MB/s.

Tak současný ovladače obsahují v nastavení síťovky taky položky Nitro Mode a Nitro time (jsem to musel předtím přehlídnout), takže z tohoto pohledu nepřináší ovladač od "IgorKa" nic novýho. Možná ještě zkusím "poštelovat" jejich hodnoty, ale nevím. V manuálu papírovým ani pdf o tom není ani zmínka.

Děkuji všem co se zůčastnili.

Pavel

upozornenie pre vsetkych co chcu blbnut:
pouzitie nitromodu (turbomodu a neviem ako to este vselijako prezyvaju rozny vyrobcovia) by malo byt trestnym cinom. preco?
skus v okoli ap ktore ide v takomto mode pouzit este daku wifinu (na lubovolnom kanale). uz samotne "gecko" je chujovina ktora sa nastastie v outdoore moc neosvedcila ale vysperkovat ho "turbom" je...(**vulgarizumus**).
som zvedavy kedy vymyslia podobnu blbost pre acko.

Ujišťuju tě, že nehodlám blbnout, ani jsem nikdy nečetl jakýkoli varování že Nitro dělá neplechu v síti. Sice si myslím že moje pcmcia síťovky budou mít malej dosah (panelákovej byt), mají jen integrovanou anténu, takže dosah asi nebude nic moc.

Pavel

P.S.: Jo a jedu bez ápéčka, v režimu ad-hoc