Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem wifi: režim nitro, 108 Mbit/s

Ahoj poradňáci a poradničky,

mám pcmcia kartu Ovislink 5400pcm (802.11g), na jejíž krabičce (obal) je napsáno "up to 108Mbps with Nitro mode". Rád bych se přepnul z 54Mbit/s na 108Mbit/s a nevím jak. Teorii o tom, že je to max. rychlost za ideálních podmínek, navíc s režií a praktická přenosová je podstatně nižší znám.

Využil bych toho např. při streamování videa, viz. http://www.craftcom.net/18_forum/viewtopic.php?p=10 48#1048

Pavel

upozornenie pre vsetkych co chcu blbnut:
pouzitie nitromodu (turbomodu a neviem ako to este vselijako prezyvaju rozny vyrobcovia) by malo byt trestnym cinom. preco?
skus v okoli ap ktore ide v takomto mode pouzit este daku wifinu (na lubovolnom kanale). uz samotne "gecko" je chujovina ktora sa nastastie v outdoore moc neosvedcila ale vysperkovat ho "turbom" je...(**vulgarizumus**).
som zvedavy kedy vymyslia podobnu blbost pre acko.

Ujišťuju tě, že nehodlám blbnout, ani jsem nikdy nečetl jakýkoli varování že Nitro dělá neplechu v síti. Sice si myslím že moje pcmcia síťovky budou mít malej dosah (panelákovej byt), mají jen integrovanou anténu, takže dosah asi nebude nic moc.

Pavel

P.S.: Jo a jedu bez ápéčka, v režimu ad-hoc