Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 80 žilový kabel - náprava

--------------------------------------------------
Windows XP, 32 bit
PC staré cca 5-6 (možná víc) let
Procesor: AMD Sempron 2600+ 1.84 GHz
Paměť: 1,5 GB RAM
Grafika: MSI NX 6200 AX (512 MB)
--------------------------------------------------

Pěkný podvečer všem,

chtěl bych požádat o radu:

Když se zapíná počítač, po Memory Testingu se napíše asi na 5 vteřin
Secondary IDE channel no 80 conductor cable installed. Může to mít něco společného s disketovou jednotkou?? Prý se jedná o to, že mi tam chybí 80 žílový kabel, myslím, že tam mám 40 žílové. Kolik takové kabely můžou stát? Jak poznám, kde je vyměnit?

Díky moc!

Uf!
PC máš 5-6 let a tu chybu to začalo hlásit až teď?
Kolik kabel stojí, to si snad dokážeš v jakémkoliv e-shopu přečíst, nebo ne?
Jak poznáš, kde ho vyměnit? No tam, kde je čtyřicetižilový kabel (HDD, DVD-ROM). Disketovka používá jiný kabel a jiné konektory.