Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PCI sloty

Mám naprosto přiblblý dotaz. Klasické sloty jsou mi jasné, v čem se liší sloty PCI-Expres l6x, 4x, lx -k čemu složí a co se do nich dá napojit - TV karta ? zvukovka ? střižna ?
Nevím jakou desku si mám koupit, abych využil patřičně uvedené sloty.Díky.

Lisia sa velkostou slotu a datovou priepustnostou (to cislo udava pocet datovych parov, t.j. PCIe 16x ma 16x vyssou datovu priepustnost ako PCIe 1x).
Asi si nieco blbo precital, ptz. to pismeno "l" alebo znak "|" alebo co to pises v otazke je totiz cislica "1" :-)
PCI express 16x je na grafiku, 4x a 1x na pridavne karty (nepotrebuju tolko dat ako grafika).
Sloty vyuzijes podla toho ake si kupis PCIe karty, ak nemas ziadnu PCIe kartu tak si budes musiet nejaku kupit, aby si niektory PCIe slot mohol vyuzit :)

P.S. dufam ze je jasne ze do PCIe nestrcis klasicku PCI kartu, takze ak si kupis novu dosku ktora ma len PCIe sloty, tak svoje stare PCI karty mozes predat...