BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
PCI-Express
PCI-X
PCI-Express
Lisia sa velkostou slotu a datovou priepustnostou (to cislo udava pocet datovych parov, t.j. PCIe 16x ma 16x vyssou datovu priepustnost ako PCIe 1x).
Asi si nieco blbo precital, ptz. to pismeno "l" alebo znak "|" alebo co to pises v otazke je totiz cislica "1"
PCI express 16x je na grafiku, 4x a 1x na pridavne karty (nepotrebuju tolko dat ako grafika).
Sloty vyuzijes podla toho ake si kupis PCIe karty, ak nemas ziadnu PCIe kartu tak si budes musiet nejaku kupit, aby si niektory PCIe slot mohol vyuzit :)
P.S. dufam ze je jasne ze do PCIe nestrcis klasicku PCI kartu, takze ak si kupis novu dosku ktora ma len PCIe sloty, tak svoje stare PCI karty mozes predat...