Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Konfigurace FTP u tiskárny OKI C5510MFP

Dobrý den,
Pokud někdo vlastníte uvedenou tiskárnu, podařilo se Vám nakonfigurovat ukládání naskenovaných souborů na FTP serveru, popřípadě sdíleném adresáři v případě, že tiskárna se skenerem je v síti s Windows Server 2003 a FTP server je součástí IIS a běží na XP Profesional, který je součástí domény?

Zkoušel jsem různými způsoby měnit práva a přesto mi skener vždy při skenu na FTP i do sdílenéno adresáře oznámí, že je použito nesprávné heslo.

Bohužel je dokumentace k tiskárně velmi obsáhlá, ale v tomto bodě se odkazuje na obligátní větu typu "musíte mít příslušné oprávnění".

Odpovím si sám. Snad to někomu pomůže.

Na IIS FTP, záložka účty Zabezpečení povolit anonymní připojení, povolit pouze anonymní přihlášení není zaškrtnuto. Na záložce Domovský adresář povolit zápis.

U adresáře, který je pro FTP domovský (ftproot) přidat právo pro Everyone a Měnit. Guest nestačí.

přes web rozhraní v Profile Manager zadat něco takového:
Profile Name: FTP-server
Protocol: FTP
Target URL: server.neco.cz
Port: 21
User Name: anonymous
Password: test@test.cz
File Name: scan#n

Uživatel tam po skenu dostane na server.neco.cz výsledek, který si přetáhne k sobě a smaže ho na FTP.