Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pád počítače při vypalování

V dubnu jsem si koupil vypalovačku DVD-RW LG GSA-4167, bulk verzi. Namontoval jsem ji do svého počítače, který ovšem už něco pamatuje- starý 3 a půl roku- procestor AMD Duron 1200 MHz, základní deska MSI KT7 Turbo, Via KT133A+, 384 MB DDR RAM PC133 brand. Operační systém XP Professional, SP2. Vypalovačku jsem připojil stejně jako původní CD-RW NEC, tedy kabel + "kšanda". Během vypalování DVD počítač vždy spadnul, tzn. zhroucení systému s následným restartem a nabíháním. DVD-R tím bylo zničeno, DVD-RW se dalo naformátovat. CDčka přitom pálila bez problémů. Abych vyloučil závadu vypalovačky, dal jsem ji známému na odzkoušení do jeho počítače. Bez problémů vypálil 3 DVD. Při prvním testování vypalovačky jsem měl problémy s OS, byl zahlcený a zavirovaný, takže jsem se domníval, že reinstalace OS pomůže. Tu jsem provedl bez formátu harddisku (bylo by dost obtížné zálohovat) a problém se tím neodstranil. Zkusil jsem i aktualizaci nejnovějšího firmwaru vypalovačky, ale to také nepomohlo. Dále jsem zkusil update ovladače základní desky, ale s nulovým výsledkem.
Zvláštní je hlášení, které po prvním spuštění hlásí Nero 6: "Burning Rom vykazuje v této verzi systému Windows potíže s kompatibilitou." Jiný program na pálení jsem nezkoušel.
Počítám s nutností výměny např. základní desky, ale rozhodně nechci kupovat celý nový PC, protože mi současná konfigurace dostačuje.

Kdyz je pouhe odstraneni viru a jineho smeti vcetne zabezpeceni pc komplikovanejsi, tak pro me za me, si vymenuj treba bocnice na pc, jen me prekvapuje tve plytvani casem ostatnich jejich vestenim. Kdyby jsi radeji napsal jak vykonny zdroj mas a kolik zarizeni na nej mas pripojeno aneb podrobneji popsat sestavu, jinak se jen hada coby kdyby. Nebo je toto tvuj ucel, kdyz uz se na tento problem ptas az po peti mesicich? To mi pripada treba jako, kdyz praskne zarovka, zabyvat se bezpecnosti elektraren a vymenou firmware jednotek pro vstup do objektu.

Zaloha 3-5GB OS neni zas az tak moc, no ja si typuji, ze tva sestava ma 1x Hdd, 1x DVD-RW a 1x CD-RW, pokud jo, tak to asi zdrojem nebude.
Je otazkou zda jsi zkousel na DVD vypalovat stejny typ dat jako na CD na kterem to slo, ja si myslim ze ne. Pokud ruzny, pak bych zkusil na DVD+-RW vypalit data, ktera na CD vypalit sla, pokud to bez problemu pujde, BINGO.
Na MB mohou byt videt popraskane/pukle nektere kondenzatory, pak nastal cas neco s tim delat.

Pan kverulant se ozval, místo rad hned spustíš kibicování. To je to, co plýtvá časem všech a ne moje názory. Je přece jedno, proč ten problém řeším pět měsíců, nemyslíš?
Kdo říkal, že je problém najít viry? Antivirový test jsem prováděl, bylo to OK.
Doteď jsem měl v sestavě kromě základních součástí DVD-RW, DVD-ROM, disketovku, TV kartu. Výkon zdroje zjistím.
Jak souvisí typ dat s vypalováním?