Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem problem s nvidia FX 5200, prosim pomoc

Caute,
po nainstalovani(korektnim) graf. karty Nvidia fx 5200 se mi pri nacitani winxp prof sp2, se mi napise na monitoru hlaska OUT OF RANGE, do nouyoveho rezimu se dostanu v pohode, na stardardni VGA driver to vali zda se v pohode, nesetkal se nekdo s touto chybou?? Neexistuje nejaky patch?
dekuji

drivery od MB nainstalovany v poho a funkcni, zdrojem to take neni, uz si nevim rady

monitor hyundai, docela ok, monitorem to neni, vyzkouseno na vicero,
google me odkazal na nejakou diskuzi v ang. a tam se psalo, ze vypnout na desce AGP 8x vykreslovani a FastWrite, jene zase problem, v BIOSu tyhle funkce nemam, asi budu flashovat na novejsi verzi(az posledni moznost) a jeste to byla diskuze moje deska(GB, chipset Via) a Ati Radeon, ale uplne muj problem

ne nestiha to ani zakladni rozliseni, pritom grafarna je imho taky ok

Ak to je AGP tak tie nastavenia v BIOSe urcite mas, co to je presne za dosku?
Ovladace grafiky si instaloval ake/odkial? Chod na www.nvidia.com, naklikaj si ze ovladace gforce, ale netahaj poslednu verziu ovladacov (ta asi uz nie je moc dobra na FX5200), ale klikni vlavo na archiv ovladacov a postupne si pozeraj k tym verziam nejaky dokument je tam vzdy k nim v ktorom je aj uvedene ze ktore grafiky su tou verziou ovladaca podporovane.

Na chipset si nainstaluj najnovsie ovladace zo stranok vyrobcu dosky (tym "GB" myslis dosku gigabyte? ak ano tak www.giga-byte.com).

Ovladace grafiky mozes odinstalovat v nudzaku, potom ti pojde nabootovat aj normalny rezim a nainstaluj si spravne ovladace.

1) zkusím nastavit monitor natvrdo nastavuju vzdy AOC 7klr pokud monitor neni v seznamu (nebo tak podobne). Mozna se monitor nedetekuje spravne blby kabel a podobne
kdyz nepomuze
2) pri startu F8. režim standard vga, odinstalovat nvidia drivers odebrat monitor a grafikcou kartu restart a nainstalovat nachystané nvidia ovladače

Korektne funguje verze neco kolem 69.77 Nvidia Gforcee ale nevim zda bude ke stazeni, starsi verze teto grafiky mela problemy.Na CD budes mit asi 45.xx ta nefunguje.
Pokud ji najdu muzu ti ji poslat.
Novej ovladac pres 7x.xx dela taky paseku odzkouseno.
Jinak na AGP 8x s fastwrite jede bez problemu. Zakladni rozliseni pix je 1024x768 85Hz u 17" monitoru.:-D

Tak s tím čísle nemůžu souhasit.Já když před 2 měsíci měl ještě FX5200, tak jsem používal ovladače 84.26 na naprsto vpohodě.Když jsem tam měl 66.93, tak třeba při hraní FIFI 05 mi při naběhnutí hry naskočily přes obrazovku pruhy a musel sem restartovat PC protože nebylo skoro nic vidět.A čím byly drivery novější, tm to bylo lepší.Ale skončilo to u těch 80 .Když sem tam dal 90, tak to byl děs a hrůza.Šlo to strašně.