Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pád PC a znovu zapnutí (samo)

Zdarec IŤáci.

Mám takový problém. Hrál jsem hru BF3 a najednou mi spadlo úplně PC. Všechno se vyplo asi na 3 sec. A pak zase naběhlo. Ale jde mi o to, že mi to ještě nikdy nedělalo. Chtěl bych se Vás zeptat, jestli je nějaká možnost dohledat v systému co zapříčinilo pád PC. Abych tomu třeba do budoucna předcházel. Díky

prohlížeč událostí nepíše nic?
restart při bsod se nedá vypnout?
nirsoft bsod viewer nic nevyčte? (to se při hw pádech stává)
teploty jsou v pohodě? chladiče dobře drží?
všechny napájecí konektory doraženy?
memtest běžel pár hodin bez chyb (z boot cd)?

PC sestava: Mainboard: Asus SABERTOOTH X58, CPU: Intel(R) Core(TM) i7 CPU 950 @ 3.07GHz, RAM: Corsair 2x4GB 2138 Mhz, GPU: Radeon HD 6970, 2GB GDDR5, PWRS: Corsair TX850 850W, OS: Win7 64bit

Teploty jsou v pořádku. Dělá to i při prvním zapnutí PC.Ovladače na grafiku jsem zkoušel ale pořéd nic...Občas to prostě spadne.

Jinak většině věcím vůbec nerozumím. :-[

Dorazit konektory jsem zkoušel na všem čem to šlo. A už je chvíly klid. Ale za tu dobu to udělalo ještě jednou. Ale od pátka klid. Jo a zkoušel jsem ještě resetovat bios tím, že jsem vyndal baterku z desky.

takže to spadne z hw důvodů - zareaguje hlídač napětí při velkém zvlnění zdroje kvůli vyschlým elektrolytům (deska je nová a zdroj dobrý, ale stát se může leccos), studený spoj na základní desce (doma asi nemáš všechny komponenty na výměnu, abys to odhalil), nebo se nepovedly paměti - k tomu slouží nějaký ten memtest.

pokud by šlo o sw vadu (ovladače grafiky, nemotorný antivir), zůstal by záznam v prohlížeči událostí, případně by ho zobrazil bsod viewer.