Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Minolta Di251 a tisk z win XP po siti

Zdravím.
Zkouším rozchodit tisk po síti z Win XP na minoltu Di251. Po nějaké době experimentování se to povedlo rozchodit, ale vytištění stránky trvá řádově déle (asi 2 minuty) než z win2000 (15 s).
Zkoušel jsem vytvořit port utilitou ip-p2p i jako "standard TCP/IP port" / "Minolta network printer" nebo "generic network car", pak dva různé ovladače - "AHT OnCore" a "Pi3502".
Povedlo se mi to nejlíp v kombinaci portu ip-p2p a ovladače AHT OnCore.

Netušíte někdo v čem je problém, co jsem přehlíd? Nepoužíváte někdo tu Di251 a XP?

Kamilek

Tento postup ma dva zasadni nedostatky:
1) na webu minolty jsem nic takoveho nenasel (ona byla docela haluz najit i ty ovladace, clovek nesmi jit pres "ovladace pro multifunkcni zarizeni" ale pres "znalostni databazi"
2) zaruci mi nekdo, ze pak neprestane fungovat tisk z 80 stanic s win 98 a 2k?

No takhle: nedělám Minolty, ale Developy (to je vlastně totéž, co Minolta, změněný je logo, označení typu, návody a podpora). Takže o tomhle něco vím - ty mašiny chodí jako polotovary, bez přehrání FW se s nima prakticky nedá dělat.
Drtivá většina problémuů s tiskem se dá řešit právě aktualizací FW tiskového řadiče, příp. síťové karty v něm.
Tyhle firmwary ale (pochopitelně) Minolta (a ani Develop) nepouštějí mezi veřejnost - přístup k nim má pouze omezený okruh techniků (neplést s okruhem omezených techniků! :))). Takže: kontaktuj buď dodavatele, nebo přímo podporu KM.