Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Flash Biosu Na ATině

Ahoj, mám dotaz ohledně flashování biosu na ATi X1800XL, mám ji od HIS, ale potřebuji tam přehrát bios z karty od Sapphire, nevíte pls jak na to ? V ATi Win flash to hodí chybu, že nesouhlasí P/N. V čem a jak změnit P/N v tom Sapphire Biosu, aby to šlo přehrát ?

Díky moc

Mno, tak podle toho návodu jsem to už zkoušel. Bios jde v pohodě zeditovat, ale když tam nahrávám bios od Sapphiru, tak tam nesedí nějak ten product number, a nechce ho to tam nahrát.

Bios grafické karty HIS X1800GTO je v podstatě stejný bios, jako používají běžné Radeony X1800XL s tou výjimkou, že jsou v něm a základě malé úpravy vyřazeny z provozu 4 pixel shadery. Pokud tedy hodláme odemknout zbývající pixel shadery na plný počet, tj. 16, tak je máme na výběr dvě možnosti. Buďto do karty nahrajeme originální X1800XL bios (například od výrobce Sapphire) a nebo upravíme stávající bios na plných 16 pixel shaderů.

V případě, kdy se BIOS přehrává BIOSem od jiného výrobce, nesouhlasí product čísla (pochopitelně) a je třeba zvolit volbu, která přehraje BIOS i přes varování. Jestli to chceš dělat ve WinFlashi, musíš si zjistit, jak se to v něm dělá. V normálním Flashi se to dělá pomocí parametru -f

[atiflash.gif]