Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Missing operating system

Zdravim,

dnes rano jsem zapnul pc, nabehl POST a po nem se na obrazovce vypsalo Missing operating system, tak jsem pc restartoval a to same az na vypis Disk boot failure, insert system disk and press enter (ten zustava nadale). Pritom vcera jeste bezel v pohode a predtim zadne problemy nebyly. Je nejaka moznost si data z HDD zalohovat pred reinstalaci nebo dokonce reinstalaci zabranit?

Windows 7 Home Premium 32bit
Asus M2N-SLI deluxe
AMD Athlon 5000+
ATI Radeon x1950 PRO
1GB RAM DDR3
HDD ST3120026A (z BIOSu) 120GB

dekuji

mountDoom

Ten nápis znamená, že nebylo nalezeno nic, z čeho by se mohlo bootovat. To může způsobovat celá škála příčin: Od špatného pořadí bootování v BIOSu, vadný (či v BIOSu zakázaný) řadič, přes odpojený či pokažený HDD až po "něco špatného" na jinak funkčním HDD: buď již zmiňovaný vadný boot sector či MBR, nebo nějak poškozený bootovací oddíl, např. je úplně zničený, nebo prostě nemá příznak Aktivní (nebo naopak má příznak Skrytý). Musí se to prověřit na místě, my tam nedovidíme.

No v BIOSu jsem nic nemenil, tam by to melo byt OK. Kdyz jsem zkousel preinstalovat na WinXP, tak se pri vyberu oddilu ukaze:

"Disk: 114471 MB, 0, ID=0, sbernice=0 (na atapi)
(Instalacni program nema pristup k tomuto disku.)"

V BIOSu ale videt jde. A kdyz jsem ho zkousel pripojit k jinemu pc, tak ho BIOS taky ukazal, ale v Tomto pocitaci uz nebyl. Nejake napady?

Nápady by byly, jenomže je odmítáš. Napsal jsi:
"No v BIOSu jsem nic nemenil, tam by to melo byt OK."
Dovolil bych si citovat jedny poslední slova: "V těch drátech by nemělo být napětí."
Až budeš ochoten spolupracovat, resp. až překonáš svou fóbii z pohledu na setup BIOSu, budu spolupracovat i já.