Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknutoVyřešeno Oprava pravopisu online

Zdarec lidi. Mám takový problém. Hodně píšu po internetu na různá fóra a už mě dost lidi napomenulo, že mám v textu hodně chyb a že jsem trotl. Exstuje nějakej prográmek, kterej by za mě ty chyby opravoval nebo aspoň ukázal kde mám chybu v textu? dost by mi to ulehčilo život. Debil nejsem ale čeština mi hold moc dobře nejde... Budu rád za každou radu. (Radu tipu " nauč se česky" NEBERU !!!)

už mě dost lidi napomenulo, že mám v textu hodně chy

A? Věř, že lidi co nedokážou nic jiného než upozornovat na chyby ostatních typicky neumí nic jiného než tu češtinu, jsou to rejpalové potoční, přece se kvuli nim nebudeš namáhat s nějakejma opravama, ne? 8-) Je jedno, co je to za forum, je jedno co je to za téma - ale vsadim boty, že 10% těch nejlepších na daném foru v daném oboru ty chyby neopravuje a rozhodně na ně neupozornuje ostatni.

tak muj minuly sef mel treba trosku problem s mym emailem azor.haf.. uvedenym v zivotopise :-D, taky to byl blazen, ktereho jsem dostal na konci pracovniho pomeru a se kterym bych nevydrzel.

Jinak nevim proc sem pletes CV, to snad neni diskuze na kterou se tady pta dotycnej - naprosto jine přiklady. CV dokonce doporcuji i ja si nechat zkontrolovat, protoze spousta lidi jsou blazni, kterym by to v CV vadilo a nedokazali se pres to prenes. Muj nynejši zaměstnavatel si mi vzal a azor.haf emailem i dvěma překlepy v CV - o kterých jsem věděl, ale lenost byla silnějši 8-)
--
Žádost o zaměstatní? To Teda nevím, co je za dokument ::)

P.S. Pišu něco jako "knihu" a ano, nechám si to opravit, daná kniha mi bude stát řádově tak 25litru a kvuli i/y bych ji nerad dělal znova :-D

Tak tomu se snad rika Motivační dopis a píšou to jen ti, co nic jiného neumí - normální člověk, ví že se to typicky nečte (pracuji v 4-5. největší bance a zaslechl jsem nedávno to číslo - chodí nám 60 000 CV ročně - tam nikdo normální nebude číst motivační dopisy) a právě v tom akorád naseká spíše chyby - daleko lepší je CTRL+C/V certfikaci a abso. kurzu a nazvu technologii - podstatnejsai a clovek v tom neudela chybu a tech par nazvu alespon nekdo snad precte.:-D

To by mi zajimalo, co si takovej rejpal do gramatiky právě myslí o tom, že někdo napsal malé písmeno na začátku věty - ve stejném příspěvku to má dotyčný 7x dobře, 1 krát špatně. Překlep, chvilková nepozornost nebo neznalost? Dotyčnej samozřejmě ví, že na začátku věty se píše velké písmeno.. ale proč ho nevinit z opaku, že? Podobně jako mi někdo zejebel za i/y v příštěstí minulém, přitom to člověk ve stejném příspěvku se stejným podmětem má 3x dobře, 1x špatně, že - ale proč z takového člověka neudělat burana, co neumí gramatiku, když já umím jen tu gramatiku, že?..

Treba toto, kdyz uz ze sebe delas toho cestinare

přehlídnul

.

Azore do nich. Souhlasim s tebou. To jsou vzdycky argumenty jak prase, ze nekdo nekde udela chybu. Stejne tak s tvym emailem. Mam to podobne. Jenze je porad vic debilu co si mysli, ze cim vic prouzku, tim vic Adidas. Vsecko by melo byt podle jejich predstav, krasny, urovnany a pritom to neni pro vec vubec dulezity - tito lidi daji vic na formu, nez na obsah a to je obrovska chyba. Pak to taky tady tak vypada. Je uplne jedno, jestli nekam posles zivotopis z emailu na Seznamu nebo ze sve domeny. Je uplne jedno, jestli umis CJ, kdyz delas treba to co ty. Kaslu na to, co se ostatnim libi a co by si jejich vymyty, casto kravatacky mozky predstavovaly.

Na techto vecech vubec nesejde. Kdyby byl svet podle techto gum, tak bys musel mluvit jak kniha. Vsadim krk na to, ze zadny z tech blbu, co neustale upozornuji pouze na cestinu apod., tak stejne doma nemluvi, ale na forech jsou to pani spisovni , cteni, vazeni a hlavne ucici a vnucujici svoje zblechty ostatnim. Kdyz se neomu nelibi jazyk pisatele otazky, tak to nemusi cist, jak jednoduchy. Jasne pisemny projev by mel mit nejakou formu, jak psal Azor, ale pouze v tech dulezitych pripadech a to rozhodne nejsou diskuze na forech apod.

Co se ti na tom slově nelíbí? Už jsem to naznačil v jiným příspěvku:

Slangový vyjadřování, případně použití nářečí je trošku jiný případ.

Poněkud si v návalu adrenalinu pleteš gramatiku a spisovný projev. Za nespisovný výrazy tady nikdo nikoho nejebe, klidně může každej klápat, jak mu zobák narost.

A můj výčet chyb v úvodním příspěvku nebyl nijak zaměřen na tazatele, ale jen doplnění příspěvku kolegy pme, kterej tam žádnou jinou chybu neviděl. Ovšem jak vidím, píchnul jsem do vosího hnízda. Nebo spíš jsem někomu šlápnul na kuří oko, i když mi to oko někdo strčil přímo pod botu.

Radu ti(Y)pu " nauč se česky" NEBERU !!!

Ty si fakt ten slovník pro kontrolu pravopisu užiješ.

To mi připomíná moje školní léta, kdy nám učitel (měli jsme učitele) říkal: "Naučte se česky, protože nebudete umět ani napsat slečně dopis (tehdy se ještě psaly dopisy). Holka si to přečte a řekne si, že jste buran!" Možná si to řekne, ale pak si k tomu třeba přidá: "Nevadí, hlavně že má dobré péro!". Tohle už nám ale učitel neříkal...