Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknutoVyřešeno Po nové instalaci WinXp nefunkční Win update, chyba 0x80244019

notebook Asus X51RL jsem dostal ve stavu, že spouštění doběhlo do menu Spustit nouzový režim atd. a při jakémkoli výběru se okamžitě restartoval.
Vyndal jsem disk a v jiném PC zálohoval data a disk narychlo otestoval HD tune. Vše se zdá OK.
Vrátil jsem disk do nb, a spustil novou instalaci WinXP SP2. projde OK.
Nainstaloval jsem všechny drivery - vše OK.
Stáhnul jsem a nainstaloval IE8. Vše OK.
Stáhnul jsem a nainstaloval SP3. A byl jsem v tom stavu, jak jsem to dostal.

Takže nová instalace. Update BIOSU z v201 na 204. Instalace ovladačů, IE8, AVG 2013 free, atd. Teď mám funkční WinXP SP2. Při pokusu spustit Win Update nahlásí chybu 0x80244019.
ComboFix nepomohl.
Microsoft FixIt nelze použít - spustí se až s nainstalovaným SP3.
AVG samozřejmě vypnuto.

Co s tím? Zakázat aktualizace?

Díky, ale už jsem to vzdal.

Zůstane tam WinXP SP2 a IE8 a zakázané aktualizace.

Při x té instalaci, tentokrát z media WinXP SP3 oem, hned po prvním restartu ( ani celá instalace win nedoběhla !!! ) modrá obrazovka s chybami 0x000000A ( 0x00000002, 89463A60, E10F7B18, 8944F658 ) což by asi mělo znamenat nejaký problém s ASPI a BIOSem.
BIOS je tam nejnovější. Zmáčknout F7 při instalaci nepomohlo.

tím chceš říct že instalačka rovnou s sp3 nejde nainstalovat? že tak asi 100 miliónů lidí na světě dodnes stojí s rozinstalovaným pc - celá léta čekají až jim napíšeš že tobě to nejde - a jim se uleví?
nainstaloval jsem pár desítek pc rovnou s sp3 - to jsem halucinoval?

v biosu ověř sata řadič přepnutý do ide módu.
vem bootovací cd s nějakým tím memtestem, a nech ho aspoň hodinu běžet.

A v půlce instalace Win ( první restart ) naběhne modrá obrazovka.

možná je bota tady:
instaluj na jediný zapojený disk v pc, vykopej usb čtečky. pokud tam byl jiný systém, ujisti se v rozumném partition manageru, že disk obsahuje pouze správný systémový oddíl (+možný datový), ale ne boot oddíl z win7.
a ta modrá obrazovka je tajná? nemá žádný zajímavý nápis?

Ano instalačka s sp3 nejde nainstalovat.

Dále musím upřesnit, co jsem psal v 19:30:
Ta modrá obrazovka ( v 19:30 mi vypadla poslední číslice ) je 0x000000A5 ( 0x00000002,0x89463A60,0xE10F7B18,0x8944F658 )
popis třeba tady: 314830.

Připomínám, že nb jsem dostal do ruky s biosem 201 a já jsem po prvních nezdařených instalacích udělal ubgrade biosu na v.204. Výsledek instalace stále stejný.

A když už se instalace nedařila. Dělal jsem to takto:
Nabootoval jsem z HirensBoot CD a pomocí Acronics disk manageru smazal partišn ( ten byl jediný na disku ) s volbou wipe. Předpokládal jsem, že takto bude disk připraven k nové instalaci.
Pak jsem vložil CD WInXP a z něj nabootoval a pustil instalaci - a opět 1 partišn přes celý disk.

notebůů: zvláště ty novější už nemusí mít v biosu volbu režimu sata řadiče. xp instalačka potřebuje "ide", nepíšeš žes to kontroloval.

anebo integrovaný "f6" ovladač pro chipset, viz support výrobce tvého ntb ... takový samostatný driver neobsahuje :(
pak nezbývá než vyčíst typ southbridge (třeba cpu-z ve win, bez systému máš nssi na hirensovi) - a tento malý driver někde vygooglit.

pokud jde nainstalovat verze s sp2, ale ne s sp3, pak bych tipnul že sp2 instalačka byla o "f6 driver" někým upravena, ale integrace sp3 ho zrušila. anebo ms v instalátoru zpřísnil kompatibilitu, a výsledkem jsou nefunkční cihly.

(zaujal mě ten ms odkaz s klávesou f7 místo f6 - otázka je, jestli instalace stejně neskončí krachem kvůli defaultnímu hal driveru.)

takže zcenzurovat nastavení biosu (sata režim, acpi v biosech notebuků nebývá vypínatelný), nebo nějaký nlite co vytuní instalačku o "f6"

nedává mi však smysl, proč by sp3 neměl jít updatnout do nainstalovaných xp sp2. protože látat sp2 postupně o stovku kritických věčně opravovaných a rychlou jehlou spíchlých aktualizací považuju za velice, ale velice nešťastné.

Návod pokud nejdou vyhledat/nainastalovat aktualizace!

a) Zmáčkni "Windows vlajka" + X na klávesnici a vyber “Příkazový řádek (správce)”

b) POSTUPNĚ ZADÁVEJ TYTO PŘÍKAZY:

net stop wuauserv
net stop cryptSvc
net stop bits
net stop msiserver

c) DÁLE ZADÁVEJ TYTO PŘÍKAZY:

ren C:\Windows\SoftwareDistribution SoftwareDistribution.old
ren C:\Windows\System32\catroot2 Catroot2.old

d) A NAKONEC TYTO PŘÍKAZY:

net start wuauserv
net start cryptSvc
net start bits
net start msiserver

e) NA ZÁVĚR NAPIŠ:

Exit

!!! Pokud tento návod nepomůže je nutné předělat Windows !!!

nebo číst rok u dotazu a myslet.

před 3 lety byla potíž, pokud nebyla nainstalovaná kterási aktualizace ie (=oprava jiné vadné aktualizace). automatické aktualizace pak přestaly být schopné zjistit aktuální stav.
ruční aktualizace (např jen kritických záplat) fungovaly normálně.