Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak je to s rychlostí routerů (nejde mi o mbity)

Jde mi o to, doma UPC 60/6, stařičkej aušus WL-500Gp (pouze B/G), přičemž jsem poslední dobou nabyl dojmu, že potřebuju nový notebook, jelikož se internetové stránky načítají pomalu/reagují pomalu. Notebookem to ale není, nedávno jsem navštívil restaurační zařízení poblíž, kde mají stejný net a stránky tam reagují podstatně rychleji (router mají také B/G - nějaký TP-link).

Teď má otázky:
Hledali byste problém v routeru nebo někde jinde?(měření na rychlost.cz dopadají velmi podobně)

Je rozdíl jakou rychlostí jsou routery schopny routovat? Myslím tím, zda to ovlivňuje rychlost hardwaru v routeru (asi nejvíc procesor) nebo je to jedno a mělo by to být stejné?

Je rozdíl jakou rychlostí jsou routery schopny routovat?

parametru se říká throughput: http://www.smallnetbuilder.com/component/option,co m_chart/Itemid,189/
výrobce tyto reálné rychlosti neudávají, ale dají se měřit.
ovšem nastavení více filtrovacích podmínek a obsluha dalších wifikrámů nebo usb portů propustnost routeru dále snižuje.

tvůj zastaralý router je pro tvou placenou rychlost zcela nesmyslný. ještě na hranici jsou dnešní lite-n routery za 500,-
pokud bys plánoval připojit více notebooků, chce to vzít víceanténový typ s mimo technologií. pro tebe aspoň wr941, nebo vyšší gigabitové modely.

se internetové stránky načítají pomalu/reagují pomalu. Notebookem to ale není,

řek bych že má na tom taky svůj podíl. spyware, parazitní doplňky v prohlížeči, nesmyslé automaticky spouštěné updatovače a monitorovače = klasický domácí zamořený systém.

edit: já u toho žeru, a pak přicházím s křížkem po svačině.

Díky za hodnotný příspěvek, vůbec nevadí že trochu později, stejně jsem musel dost googlit, abych jej dokázal vztřebat.

Skvělá informace s tim troughputem. Koukám že jediný TP-link na seznamu má "jen" 122,7 Mbps a jsou tam modely co mají přes 600 Mbps. Nemělo by smysl se spíš kouknout po těchto? Nebo je 100 už pro běžného smrtelníka k nerozeznání, tedy vpohodě?

aspoň wr941, nebo vyšší gigabitové modely.

Co je myšleno tím vyšším gigabitovým modelem? Nějaký router na 5Ghz? Dokáže to vůbec přijmout běžná wifikarta v notebooku?

tvůj zastaralý router je pro tvou placenou rychlost zcela nesmyslný. ještě na hranici jsou dnešní lite-n routery za 500,-

To je mi jasný, ale já rychlejší, co do maximální přenosovérychlostim, nepotřebuju. To že platím toto je proto, že to má UPS v paketu s nějakou klasickou nabídkou telky, jinak bych se vpoho spokojil s desetimegabitem.

řek bych že má na tom taky svůj podíl. spyware, parazitní doplňky v prohlížeči, nesmyslé automaticky spouštěné updatovače a monitorovače = klasický domácí zamořený systém.

Co dělá ten spyware když přídu do tej hospody kde to švihá? Fláká se a dává paňáky s updatovačema a monitorovačema? :-):-):-) (to jen pro odlehčení)

uvedený wr1043 je už starší kousek (se stejným broukem uvnitř jako wr941), jen s gigabit lan rozhraním.
nazvěme to raději "gigabit kompatibilní" model, jistě si nepředstavuješ že nejlevnější krabička uroutuje totéž co procesor s poněkud vyšším taktem a 10-násobným příkonem.
čili nic ti nebrání vzít novější a dražší asus z tabulky nad ním, nebo nejnovější a 2.5x dražší tplinkové modely i s 5ghz pásmem - ale k čemu?

pokud ti prakticky stačí i ta rychlost, ke které dobelhá tvůj starý router s vypnutým šifrováním, pak vem něco z kategorie "za 500": wn-220r, tl-wr741nd, nbg-416n
jestli doma připojuješ více notebooků a nechcete řešit propustnost wifi, vem aspoň wr841.