Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Rozdělení HDD v notebooku

Ahojky, potřeboval bych něčím rozdělit HDD u notebooku. Je na něm předinstalovaný OS Windows XP home a nechci všechno dávat na c:. Zkoušel jsem už tři programy. Partitions manager, Acronis Disk Director a (ten se mi líbil), třetí už si nepamatuji a je odinstalovaný. když jsem se s tím nastavil (3 nové logické jednotky), tak mi to vypsalo, že v demu není možné to udělat grrr.
Partitions Magic, co mám v. 6 mi nejde nainstalovat, nový trial se pro změnu nechce ani stáhnout...
Nemůže to všechno být těmi Home, nebo systémem NTFS?

A co tohle? www.zeleps.com z toho jsem pochopil, že to udělá beze ztráty, ale nevím přesně, co to tam píší dole, takový angličtinář zase nejsem. :-(

IMPORTANT bug announcement: Please do NOT use Partition Resizer (v1.3.3 or earlier) to move non-FAT partitions (NTFS, Linux ext2fs etc). Due to a serious bug, some rare partition chain cases may cause indeterminate data loss.

Ale free to je a pokud to umí ono NTFS, tak by to i mohlo nějak dopadnout.

Zkoušel jsem ten nástroj Acronis Disk Director Suite verze myslím že 10 (ze Slunečnice), ale také to bylo demo. Nechalo mne to všechno nastavit a když jsem dal aplikovat, apkikovala se pouze cedule, že chtějí Doláče.
Ale už je to jedno, už to mám a za 5 let, nebo kdy to zase budu potřebovat, kdoví, co bude.