Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zyxel 660 jako switch

Ahoj, prosím potřebuju se poradit :D
situace:
-Internet ve firmě
-všude zásuvky na RJ45
-nová kancelář na konci haly
-mám zapojený kabel na jednom konci do zásuvky s internetem (pres LAN)
-na druhé straně konec kabelu zapíchnutý do PC
-teď mám 2 PC a TISKARNU s LAN
-potřebuju přes zyxel 660 to cele sesynchronizovat, aby mi šel internet na obou PC a TISKARNA taky
-router má 4 LAN zásuvky - prý umí i switchovat, ale jak to celé udělat nevím.
-zkoušel sem v menu nastavit brigde
-musím na každém PC nastavit IP adresu a výchozi branu IP zyxelu?
jak to cele dat dokupy? :)

díky

Začni resetem té 660, kdoví cos tam nastavil.
Na tom zyxelu pak jen vypni DHCP (po přihlášení na něj jako admin), a kabel s internetem strč normálně do něj do LAN strany.
A z dalších konektorů LAN strany napoj další počítače, tiskárny dle libosti.
A na jeho wifi totéž - nastav zabezpečení WPA2.
(předpokládám že původní firemní internet oplývá DHCP, a že to není zkomplikováno různými intrusion detection softwéry)

dik, ale nefunguje.

je to ted takhle:
bezdrat internet - router- switche pro zasuvky po cele firme - z jedne zasuvky je kabel pres celou halu - konec mam zapojeny do 1 LAN zasuvky, zyxelu od z dalsi zasuvky na 1ní PC a 3ti zasuvky na 2hy PC a 4tou zasuvku planuju na tiskarnu. V menu modemu nasaveno - LAN SETUP - DHCP = NONE- potvrzeno
A nic se nedeje. Co dal prosim?

ps: wifi nepotrebuju, takze s tim si nelamte hlavu.

To máš dobře.
Ten konec drátu, co strkáš do zyxelu, musí po zastrčení do nějakého pc mu dát internet - dá?
Pak v tomhle počítači dát START-CMD(ENTER) a do černého okna napsat IPCONFIG/ALL
a po ENTER v sekci:
Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti:

Přípona DNS podle připojení . . . : xxxx.cz
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Realtek PCIe GBE Family Cont
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 40-61-xx-E9-xx-xx
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano
Automatická konfigurace povolena : Ano
Místní IPv6 adresa v rámci propojení . . . : fe80::d1b3:xxxx:xxx
erované)
Adresa IPv4 . . . . . . . . . . . : 192.168.xx.150(Preferované)
Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Zapůjčeno . . . . . . . . . . . . : 11. listopadu 2012 9:40:20
Zápůjčka vyprší . . . . . . . . . : 15. listopadu 2012 15:32:02
Výchozí brána . . . . . . . . . . : 192.168.xx.151
Server DHCP . . . . . . . . . . . : 192.168.xx.151
IAID DHCPv6 . . . . . . . . . . : 27265xxxx
DUID klienta DHCPv6. . . . . . . : 00-01-xx-01-13-B2-xx-B9-xx-x

Servery DNS . . . . . . . . . . . : 192.168.xx.151
Rozhraní NetBios nad protokolem TCP/IP. . . . . . . . : Povoleno

to musí vypadat nějak takto, vidíš že DHCP server má nějakou ip, zároveň to může být i výchozí brána atd( xx jsou samozřejmě nějaká čísla, nebo písmena).

No tak to teda musí fungovat i přes ten zyxel, pokud teda všechny dráty strkáš do LAN strany.
Připojn teda ten počítač přes zyxel, počkej chvíli, než se natáhne ip adresa, a dej na něm zase ten ipconfig, a prohlídni/pošli zase sem, jestli z toho něco vykoukáme.

Opravdu bych začal resetem toho zyxelu, i když nevím co by se tam dalo tak rozhodit, aby to na LAN straně nefungovalo, no a pak znovu vypnout jeho DHCP, (můžeš v něm mít natvrdo nějaké DNS servery a já nevím co, proto ten reset tlačítkem někde vzadu).

No tak to teda musí fungovat i přes ten zyxel, pokud teda všechny dráty strkáš do LAN strany.
Připojn teda ten počítač přes zyxel, počkej chvíli, než se natáhne ip adresa, a dej na něm zase ten ipconfig, a prohlídni/pošli zase sem, jestli z toho něco vykoukáme.

Opravdu bych začal resetem toho zyxelu, i když nevím co by se tam dalo tak rozhodit, aby to na LAN straně nefungovalo, no a pak znovu vypnout jeho DHCP, (můžeš v něm mít natvrdo nějaké DNS servery a já nevím co, proto ten reset tlačítkem někde vzadu).

-to sem udelal hned na zacatku, tvrdy reset zezadu mrnavym tlacitkem
-potom sem vypnul DHCP
-vsechny kabely jsou v LAN zasuvkach

obrazek IPCONFIGU je z tohoto pocitace, ktery je napojen na ten jiz zmineny dlouhy kabel a kde ted funguje internet.

pokud ho pripojim pres zyxel tak se nic nedeje - LAN kabel s internetem je v prvni zasuvce, a oba dva PC v dalsich dvou.
zkousel sem i zasuvky prehazovat, ale bez uspechu.

jeste otazka, zda nemam nakonfigurovat ty 4 LAN zasuvky.
viz viewtopic.php

Aha, nová informace, takže použij na tuhle zkoušku jen zásuvky 3 a 4 (propojení počítače přes zyxel)
Zyxel P660HW-T3 v3 mám fyzicky a používám ho přesně tímhle způsobem i s wifi a funguje mi to.
Máš v pořádku kabely - zkus je přes obyčejnou spojku?

Co ti teda ukáže ipconfig toho počítače připojeného přes zyxel?

je to uplne novej kabel a myslim, ze funguje bezproblemu (nenarazil jsem na problem). Kaslu na zyxel, kontrolka obcas jen problikne pokud je dlouhej kabel v ZYXELU v kterekoliv zasuvce, zatimco v PC sviti hned.
Sezenu nejaky switch a pak se uvidi. Zyxel je asi retardovanej :)

Diky za vsechny rady.