Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC s grafickou kartou nereaguje

Dobrý den,

prosím o radu. Chtěl jsem kolegovi darovat pc, který u mě doma normálně fungoval. Pc jsem mu tedy donesl a jelikož měl sůj monitor tak jsem si svůj ponechal, PC jsem zapojil do el. sítě a připojil monitor. PC se rozjel asi na pět vteřin a najednou zhasnul. Po další snaze pc spustit přes power tlačítko, pc nereagoval, ani se nerozjely větráky, jen sekundové probliknutí power diody a větrák na základní desce a na procesoru se pootočí jen mírně a konec, zkoušel jsem vytahovat jednotlivé komponenty a nic, až po vytáhnutí grafické karty se pc rozjede, to znamená, že s grafickou kartou nereaguje jako kdyby nebyl pc el. proud, po vytažení najede a hrabe hdd, toť vše.
Prosím o dotaz, zda se vlivem možná špatného monitoru mohla odpálit grafická karta, nebo i něco jiného a zda je vůbec možné vadným monitorem odrovnat grafickou kartu. Grafickou kartu jsem zkoušel několikrát vytáhnout a znovu zapojit do slotu, ale neúspěšně, vždy se pc rozjede pouze bez této karty.

Děkuji mnohokrát za radu.
Zmena predmetu, pôvodne: PC NEREAGUJE (los)

Myslíte, kdyby 220V někde probíjelo do vga kabelu, že by to mohlo odpálit kartu? uf, no tak jedině zřejmě zapojit monitor do el. sítě a potom proměřit některé piny, ale nejsem elektrikář takže nevím které a jaké hodnoty měřit :-(

Merat mozes vsetky piny oproti GND. Nemalo by tam byt viac jak 5V. Samozrejme treba aj skusit prepnut merak preistotu aj na V~
Vseobecne treba strkat VGA konektor do PC pri vypnutom PC zo zastrcky, hlavne ak monitor je v inej zastrcke tak tam mozu vznikat rozdiely potencialov ak su nahovno elektricke rozvody, ked to je uz strcene tak to nevadi. Ale vada monitora sa neda vylucit. Najlepsie je zobrat nejaku uplne staru grafiku ktoru uz nikto nepotrebuje a skusit ten monitor na nej.

Co sa tyka toho zdroja - zdroj normalne nejede, keby normalne jel, tak by to PC bezalo. Bud ta grafika skratuje 12V, alebo je v haji zdroj. Ktora moznost je spravna mozes overit len ty skusmo. Asi je v haji grafika ale ja to odtial nemozem nijak potvrdit ani vyvratit

Mnohokrát děkuji za rady, vyzkouším první tu grafickou kartu do mého nového pc, pokud grafická karta skratuje 12V tak doufam ze mi to nemůže poškodit můj nový pc, jak říkám ten zdroj jsem zkoušel na jiném pc ale se slabšími parametry a pc normálně fungoval. Proměřím ty piny, poté zkusím tuto grafickou kartu do mého nového pc, a pak uvidíme. Vím, že v tom baráku je problém s el. instalací, protože tam kamarádovi už odešla lednička. Je pravda, že jsem monitor zapojoval do pc, když byl vypnutý, ale neměl jsem dotaženy šroubky na vga kabelu a tak jsem s ním, ještě trošku hýbal, protože se hned monitor nerožnul, tak jsem myslel že je vga kabel špatně zastrčený a pak to najednou zhaslo úplně a vznikl tento problém.