Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem hlásenie externého disku.

Problem hlasenia externého disku.

Poradte , mám problem hlásenia externého disku. Doniesol som PC z obchodu, tam som aj videl že pri inštalácii .... použili externý disk z notebooku asi 10 GigaB zapojený cez USB do PC .
V pravom dolnom rohu monitoru je znak zelená šípka ked sa jej dotknem tak sa objaví Bezpečné odstránenie hardveru --- chcem sa toho zbaviť , ale dáva to hlásenie nemožnosti odstranit,ktoré pretrváva aj po reštarte PC. Ten disk už do ruky nedostanem , dá sa to nejako vyriešiť? Mám tam Windows XP CZ.

On to moze byt aj interny disk (ak je v ACPI definovany ako removable), neflashovali ti tam nahodou iny BIOS?
Dvakrat na to klikni otvori sa zoznam odnimatelnych zariadeni, a pozri co presne tam mas, ake zariadenia.

P.S: ak tam mas v tomn zozname interny disk alebo nejaku PCIe (alebo mini-PCIe) kartu, tak to proste ignoruj, nevsimaj si toho.

Nezavisi od chipsetu, zavisi od BIOSu, resp. dosky - od toho ci podporuje hotplug na SATA prip. aj PATA.
Samozrejme uzivatel s tym neurobi nic, moze to nechat tak ako to je, a nevsimat si to (ak ma doska viac ATA/SATA radicov tak je mozne ze nie vsetky podporuju hotplug takze v inom konektore to zobrazovat nemusi, zavisi od dosky).

P.S. Samozrejme je to vporiadku aj ked tam ta ikona je, nie je to chyba.

No myslím si že hotplug SATA je vlastnost čipsetu respektive v něm integrovaného sata řadiče:-)(neřeším případný přídavný řadič, který tam pravděpodobně tazatel nemá).Případy kdy by si výrobce hrál s BIOSem tak moc až by úmyslně měnil některé vlastnosti integrovaných zařízení u běžných desek neznám.

Nie je to priamo vlastnost chipsetu, je to vlastnost dosky (na doske je nutne na to mat niektore specialne veci) a BIOSu (ten povie Windowsom cez ACPI ze to je removable, a aj ze ako vykonat eject). Odkomentovanim jedneho riadku v BIOSe (ACPI) to z Win zmizne (to robim uz snad na kazdom projekte (chipsety intel) ptz. ta dementna ikonka znervoznuje vsetkych zakaznikov :-))

P.S. je mozne ze na doske nie vsetky SATA konektory maju hotplug funkcionalitu (treba kuknut navod k doske), takze je mozne ze strcenim disku do ineho sata konektoru ta ikonka zmizne.

Ještě jsem se s tím u mně nesetkal, ale budu mít brzo USB externí box s HDD.
Při instalaci ME a XP jsem měl samozřejmě v BIOSu povoleno ACPI, pomohlo by tedy
disablování ACPI v BIOSu ke zrušení ikony ? Možná jsem to nesprávně pochopil,
ale každou nedůležitou ikonu se snažím zrušit a nějaká takováhle by mě snad dovedla
k mírné nepříčetnosti :-). Chytřejší budu asi za týden, mám nForce2 Soltek pro AMD.

Disablovat ACPI v BIOSe zasadne dnes neodporucam, odstavil by si tym kopec uzitocnych fcii (speedstepping, HPET, APIC (dodatocne IRQ16-23) a dalsich milion uzitocnych veci), a zbytocne problemy s powermanagementom a pridelovanim HW resources...
Sa divim ze to nastavenie na vypnutie ACPI vyrobcovia dosiek z BIOSu uz nevyhodia.

PRI KLIKNUTí NA BEZPEčNE ODOBRAť JE: WDC WD2500KS-00-MJB0- jednotky (D:,C:) .... umísení 0 Primary ATA Channel .............. to je zrejmä moj nový disk 250 Gigový ..zapojený cez káblik iným novším spôsobom než som mal predošlé disky. údajne sa tam dá čosi odškrtnúť aby som sa zbavil zelenej šípky , ale ešte som to nenašiel zatiaľ ďakujem.