Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vymena komponent - PC se restartuje

Zdar,

jak jsem tu onehda psal, poridil jsem Core i3 (integrovana grafika), k tomu desku a pamet, zbytek zbyl ze stareho plne funkcniho PC.

Nainstaloval jsem, zapnul, v pocitaci se roztocili vetracky, obvykle asi tak pet sekund trva nez se rozsviti monitor a zacne nabihat BIOS a prave po tech cca. 5 sekundach se PC restartuje a stale dokola, takze monitor zustal cerny.

Kde muze byt chyba? Mam reklamovat procesor nebo desku? Pripadne mohl jsem udelat nejakou chybu (napr. spatne dosazeny procesor), ktera by vyvolala toto chovani?

Zdroj je Enermax 500W menenej ve starym PC asi pred rokem, zkusim to zitra vsechno vyndat a slozit na stole. Je to hodne nezvykly co to dela? asi uz predbiham, ale kdyz to bude delat i potom, tak je vetsi pravdepodobnost, ze to je deskou nebo procesorem?

vyndal jsem desku, nechal jsem tam procesor a pamet (grafika je integrovana), pripojil jsem jiny zdroj a zapnul dotykem dratkem tech "power sw" pinu, roztoci se vetracky a urcite za kratsi cas nez predtim (3s) to vypne a za dalsi 2s znovu zapne, takze krome toho, ze ten cas "zapnuti" se mi zda kratsi, se nic nezmenilo.

Chtel jsem vyndat procesor, ale za boha nemuzu sundat ten boxovanej chladic, jak ho mam odendat?

Díky za dalsi reakce:

- sundal jsem chladic, procesor vypadal, ze je tam dany dobre, pro jistotu jsem ho odendal a zase zandal, zkusil a nepomohlo, stav stale stejny.

- ano, tez me to napadlo, puvodni BIOS H0 podporu pro muj procesor nema, aktualizovany BIOS H1, ktery podporu meho procesoru pridava je z cervence, ve vyrobnim cisle je neco co by mohlo byt datum vyroby 120808, ale muze to byt nahoda, kazdopadne ja jiny procesor s1155 nemam a tak nemam jak to ozkouset.

Kupoval jsem v Alze, zanesu desku na reklamaci, myslite, ze po mne muzou neco chtit za aktualizaci biosu, pokud by to ozkouseli a zjistili, ze pomuze?

Vyreseno.

Dosel jsem do Alzy, vymenili za novou desku!, u te jsem ve vyrobnim cisle rozklicoval konec zari, teda deska je novejsi a ma v sobe nahrany BIOS z cervence, ktery podporu meho procesoru ma, takze ani nevim, jestli byla puvodni deska vadna nebo to jen chtelo dohrat novy BIOS. Ovsem jsem docela nadseny z pristupu Alzy, v posledni dobe jsem se totiz musel v CZc nekolikrat hadat (i u desky) a standardni reklamace 30 dni, tady bez reci vymena za novou.