Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem formát ATX versus BTX budoucnost

Zdá se, že formát BTX, ač byl uveden s dobrým úmyslem, nenašel u firem většího pochopení a jeho tvůrce, firma Intel, s ním pomalu, ale jistě končí. Formát BTX byl uveden koncem roku 2004 a Intel jím chtěl nahradit ATX. Hlavním důvodem příchodu BTX však bylo efektivnější chlazení, což potřeboval právě Intel kvůli relativně dost topícím procesorům. S příchodem Core 2 Duo však, jak se zdá, nebude BTX nadále potřeba. Core 2 Duo se chladí snadno a tak ani u Intelu není problém přiznat, že směrem BTX asi cesta nevede.Intel tedy oznamuje, že od roku 2007 s formátem BTX končí.

zdroj: 18529

[mod]Pro autora prispevku: Pokud neco odnekud zkopirujete, pak byva dobrym zvykem minimalne uvest zdroj. (rh)[/mod]

Nejak se mi nechce verit, ale jestli skutecne, tak ma Intel soudnost. Tenhle format mel od zacatku snaci uspet, ale jen za predpokladu, ze by na nej komponenty staly tolik co jejich ATX bratricci. Bohuzel ale spatne zvolena cenova strategieodsoudila format BTX do propadliste dejin.