Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dotaz - rada ohledne zakoupeni PC.

Vazena poradno , velmi strucen a kratce , pocitac mam ( HP notebook ) po 2 letech jsem spokojen, nejsem profik na PC a potrebuji koupit synum ( 14 a 16 let ) PC - stolni ( LCD monitor , HP skaner,tiskarnu,kopirku...mame ) ale uz si nevim rady jake minimalni - zakladni parametry dnes ma PC mit za nejakou rozumnou cenu cca 10 - 15tis. Kc..? tzn. procesor , graficka karta , min.pamet GB ( aspon 160GB ..?)+operacni , ? 2 x DVD mechaniky-vypalovacky....moznost upgrade PC v budoucnu atd...poradite koho koupit nebo kam se obratit , jedna se mi prosim ( jeli to mozne..?) o komplexni odpoved = ze poradite kterou znacku ano-ne...a hlavne ty technicke udaje a nejaky odkaz treba na www.frantamrazekpc.cz apod....
sestavit PC nam nema kdo a podle zkusenosti kamaradu jeto obcas docela risk , mit 'gulas' PC....
Diky moc a tesim se na kladnou odpoved...
Z.Kalavsky

Asi te sklamu, ale "hotove" pocitadlo s LCD a adekvatnim vykonem pro syny (asi hlavne hry, ze?) za predpokladany obolos sezenes tezko. Nejspis te zmatly ceny hypermarketu, kde pseudoodbornici nabizeji podradny HW nezkusenym lidem.

Zkus nam upresnit, jaky SW se bude na PC provozovat (i syny vyhlednute hry), a my se pokusime splichtit konfiguraci...

zakladni deska : Gigabyte GA-8I945PLGE-RH - Intel 945PL - 2150,-
procesor : Intel Pentium D 820 2,8GHz 2MB 800MHz 775pin BOX - 3508,-
pamet : Kingston DIMM 1024MB DDR II 533MHz Dual Channel Kit CL4 - 3189,-
disk : Hitachi Deskstar T7K250 HDT722520DLA380 - 200GB SATA II - 1919,-
mechanika : NEC ND3550A OEM - DVD-R/+R, DualLayer - 923,-
skrin : EuroCase ML5470 bílo/stříbrná - Middletower 450W - 1197,-
grafika : Leadtek Winfast PX7600GS Extreme 256MB, PCI-E - 3544,-

pouze jedna z moznych konfiguraci, zdroj www.czechcomputer.cz, ale podobnych obchodu je vic, staci pouzit hledani zde v poradne.