Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vypnutí 3G sítě

ahoj,chtěl bych vypnout 3G síť na mobilu s androidem.Myslíte,že to uspoří baterii? O kolik zhruba? Bydlím ve velkém městě,občas je ikonka nahoře v liště 3G,někdy EDGE. Myslíte,že tam je nějaký viditelný rozdíl při načítání např. seznamu apod? Má cenu abych měl 3G ,aby zbytečně žral baterii,nebo myslíte,že stačí ten EDGE? A hlavně nevím jak to vypnu,je to Režim sítě? Mám v tomhle zaškrtnuto GSM/WCDMA(Automatický režim) Políčko JEN GSM mám volné.Je to prosím ono? Děkuju TomášššL

Me se to na Bladovi s CyanoGenMod nepotvrdilo, o trochu asi ano, ale lidi rikaj, ze i o 50% a u me to bralo z baterky tak cca. o 15% min.

Jinak pro tazatele, na serfovani to moc neni, 2G je vhodna maximalne na prijem a odesilani mailu bez prilohy.

Podle mě vzniká velká spotřeba, když je to na automat a mobil furt hledá lepší, nebo mezi nimi vexluje (např. jízda někam, při cestě WCDMA chvíli je a chvíli jen EDGE). Když se dá "natvrdo" pouze WCDMA, tak to tolik, jako automatika nežere (pokud je k dispozici a nehledá ho). Ale i tak o něco víc, než GSM. Stálo by však za to, kdyby někdo změřil odeslání 10 fotek přes GSM (půl hodiny) a odeslání 10 fotek přes WCDMA (půl minuty), co sežralo víc baterky.

V podstatě jde o to kde se většinu dne pohybuješ... Pokud sedíš celej den v kanclu, kde máš stabilní a silnej 3G signál a doma jsi na tom stejně tak to nemá cenu řešit, úspora energie bude mizivá a jen se připravíš o komfort. Pokud ovšem (jako já) sedíš na místě kde se telefon permanentně přepíná z mizernýho 3G na stabilnější GSM tak přepnutím do GSM only režimu můžeš 1) ušetřit docela dost baterky 2) vyhnout se výpadkům při hovoru

Když to HODNĚ zjednoduším, tak v GSM telefon vysílá "pulsně", trefuje se do timeslotů na přenosovém kanále a zároveň stále mění vysílací a přijímací frekvenci. Je to součastně frekvenční a časový multiplex. Navíc, když telefonující zrovna nemluví, vysílá méně často (jen asi každých 800ms), takže šetří baterii. Blíže u BTS (základnová stanice - vysílač) vysílá s nižším výkonem a tím rovněž snižuje spotřebu energie.

U 3G se používá WCDMA, tedy širokopásmový kódový multiplex. Telefon signál kóduje jako krátké úseky dat do prostoru širokého 5 MHz. Tento kanálový prostor v dané oblasti používají všechna 3G zařízení, přímač poté vybere jen úseky určené pro něj, ostatní signály se mu jeví jako šum. Telefon musí vysílat stále a na plný výkon, nemůže šetřit baterii.
To je hlavní důvod proč ve 3G vydrží telefon kratší dobu než v GSM.

ahoj,takže já to shrnu:
1)když dám jen GSM,je to to samé jako 2G.Ano nebo ne?
2)baterie se zřejmně bude vybíjet pomaleji.Ano nebo ne?
3)na moje prohlížení novinek.cz,zpráv na seznamu,prohlížení poradny apod.,tohle stačí.Ano nebo ne?

Moc díky TomášššL

3G žere pořádně.

Příklad: Nolia 206 a 208 jsou +- totožné telefony. Jen 208 má navíc 3G.

206 vydrží v poh. režimu až 47 dní
208 jen 20 dní

P.S.: 208 má o 10% slabší baterii, což však nemůže být příčinou sotva poloviční výdrže. Takže - pachatelem je 3G.