Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno České fonty do W2K EN

Nejde mi o počeštění těchto win, ale o případy, kdy si český program sáhne pro systémový font windows, aby tam našel ten používaný včetně diakritiky (příklad --> menu u TC).
Myslím, že tahle písma jsou obsahem nějaké *.dll (nikoliv klasické přidání/ubrání písma), ale jednak nevím o kterou knihovnu se jedná a také, jestli to ty Winy vůbec "zkousnou".
Jedná se o starší ntb Sony řady VAIO a přeinstalace na WIn CZ narazila na problém se sehnáním ovladačů. Programy balíku Office používají zřejmě všude vlastní fonty, protože jedou kompletně v češtině bez problému, stejně tak Adobe Reader.
Díky za eventuální návrhy, poznatky a objasnění.

No jo ..... Set as default mi tam chybělo :-[ a písmenka jsou na světě. Nojo jsem teď trochu za hňupa, ale vycházel jsem z toho, že jsem si u spousty TrueType fontů pro Central Europe musel FonCreatorem ta háčkovaná písmena dodělat.
Všem Vám ale děkuji .... důležitý je výsledek a ten je pro mě pozitivní.:))