Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Formátování pomocí tabulátorů

Mám následující problém: V OpenOffice.org Writeru (nebo ve Wordu) píšu dokument a potřebuji tam dát dva krátké sloupečky. Sloupečky odděluji tabulátorem. Pořebuji aby první byl zarovnán vlevo a druhý vpravo. Nechci prosím vás rady ať tam dám tabulku nebo něco jiného. Chci to udělat pomocí tabulátoru. Jednou se mi to povedlo ale nevím jak a víckrát už ne.

Kleště nejsou určeny k řezání. Tabulátor k formátování ano...:-p

K formátování sloupců tudíž chci použít jeden z mnoha možných nástrojů k tomu určených.
Tabulátor to prostě musí být. V mém případě je to nejrychlejší způsob jak naformátovat 2 sloupce.
Podle mě to jde a není to nesmysl.

Děkuji ti za hodnotnou odpověď.:))

A jde to i těma kleštěma (úplně stejně to jde ve Wordu) :-)
Podívej se na horní pravítko, kam klikáš pro nastavení tabulátorů. Když pojedeš očima po číslech úplně doleva, na konci uvidíš takové jako L ve čtverečku. To určuje, že tabulátor (ten, který nyní umístíš) zarovnává vlevo. Klikem na to se to změní na "obrácené L" a umísťované tabulátory budou zarovnávat vpravo. Další klik udělá "obrácené T" a zarovnává se na střed.
Píšu to krkolomně, byl jsem línej snímat obrazovky ;-):-)

OpenOffice nepouzivam, takze mozna radim blbe, ale predpokladam, ze stejne jako Word a jako vsechny textove editory bude mit i OpenOffice ruzne typy tabulatoru. Urcite aspon ty dva zakladni - zarovnat vlevo a zarovnat vpravo (a nebudou chybet ani typy zarovnat na stred a zarovnat na desetinnou carku/tecku). Jsou-li sloupecky kratke, pak je pouziti tabulatoru zarovnat vpravo nejrychlejsi, jen si musis hlidat delku textu na radku.